Teknoloji

Akıllı Telefonlarla Kilo Vermek

Günümüz modern dünyasında artık teknoloji son derece etkin bir şekilde yaşamın içerisinde kendisine yer bularak, hayatın her alanında insanların en büyük yardımcısı olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada günümüz modern çağında artık spor yapanlara yönelik olarak da yeni nesil akıllı cihaz teknolojisinin büyük bir hizmeti daha insanlara sunuldu.

 

Akıllı Telefonlarla Kilo Vermek
Akıllı Telefonlarla Kilo Vermek

Neden Akıllı Cihazlar Tercih Ediliyor

Bu noktada kilo sorunu yaşamakta olan kişilerin, sağlıklı bir şekilde kilo verebilmesi konusunda büyük bir kolaylık ve avantaj sağlayacak yeni bir teknoloji hizmetlerine başladı. Eski dönemlerde old

Akıllı Telefonlarla Kilo Vermek
Akıllı Telefonlarla Kilo Vermek

uğu gibi diyet listesini bir not kağıdına karaladıktan sonra buzdolabının kapağına yapıştırmak artık çok da etkili olmuyor.

 

Bu konu özellikle dünyanın en büyük ve en kaliteli üniversitelerinden birisi olan Leeds Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucuna göre akıllı cihazlar üzerinde yer almakta olan diyet program ve listelerini eski dönemlerdeki buzdolabı kapağına tutturulan diyet listelerine göre çok daha yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Özellikle çok daha geniş fonksiyonlara sahip olan bu yeni nesil akıllı cihaz teknolojilerindeki büyük avantajlar, kilo verebilmek amacı ile diyet programlarını uygulamakta olan ve spor yapmakta olan kişilerin haftalık süreçler içerisinde vücudunda gerçekleşen değişim ve etkiler ile ilgili olarak detaylı bilgi veriyor olması, insanları motive ediyor. Bu durumda daha planlı ve daha etkili bir şekilde uygulamalarına devam etmelerine neden olduğundan, akıllı cihazları bu alanda daha çok tercih ediyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu