Dekorasyon

Duvar Kâğıdı Nasıl Sökülür?

Ev dekorasyonunda, moda her geçen gün değişiyor. Bir akım başlıyor, her yeri etkisi altına alıyor, devamında bu akımı yerle bir eden yepyeni bir akım daha başlıyor ve ortaya bambaşka bir manzara çıkıyor. Eski ev yapılarına hâkim olan duvar kağıtları, dönemsel bir şekilde etki gösterip, dekorasyona yön veren bir üründür. Bu durumun dönemsellik göstermesi, evlerde tadilatların başlamasına da neden oldu.

Duvar Kâğıdı Nasıl Sökülür?
Duvar Kâğıdı Nasıl Sökülür?

Duvar Kâğıdı Sökümünde Sıcak Su Etkisi

Ev içerisinde bulunan duvar kâğıdı,  değiştirilmesi esnasında, değiştirene son derece zorluk çıkaran bir üründür. Onun duvardan sökülmesi, çıkmayan yerler için başka materyaller yardımı ile işlemler yapılması, zorlu bir sürecin başlamasına neden olacak tardadır. Bu durum çoğu zaman bu işte ehli olan ustaları bile zorlayacak bir durum olarak, ifade edilir.

Duvar Kâğıdı Nasıl Sökülür?
Duvar Kâğıdı Nasıl Sökülür?

Bu noktada bazı ipuçları ve çözüm önerileri ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Amacımız, sizler için zorlayıcı geçecek bir süreci, kolaylaştırmak olacaktır. Bu süreçte, öncelikle sökülecek olan duvar kâğıdı için, sıcak veya ılık derecede bir kova su gereklidir. Bu su ile işlem yapılacak duvar, önce ıslatılır ve duvarın yumuşaması beklenir.

Yumuşama işlemlerinden sonra, ıspatula yardımı ile duvar kâğıdının söküm işlemine başlanır. Hafif bir şekilde kazıma yöntemi ile duvar yüzeyinde olan kâğıdın sökülmesi sağlanır. Zorluk çıkması halinde, sıcak su ile temas edilmesine devam edilmelidir. Sizleri bulaşıklarda zorlayan lekeleri düşünün, duvar kâğıtları da aynen o şekildedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu