Diyet

Candida Diyeti Nedir, Candida Diyetinin Bağırsaklara Etkisi

Candida Diyeti Nedir, Candida Diyetinin Bağırsaklara Etkisi Nelerdir? Maya düşmanı bir diyet olan Candida Diyeti uygulayanlar için basit karbonhidratlar ve tahılların yanı sıra şeker, alkol ve mayadan uzak durma söz konusu.

Candida Diyeti Nedir, Candida Diyetinin Bağırsaklara Etkisi Nelerdir? Bütün kara listede; geniş bir işlenmiş gıda listesi var. Süt ve ürünleri bu diyette serbest değil. Bu diyetin felsefesi şu; bazı mantarlar ve zararlılar; vücudumuzda yaşamak ve çoğalmak için aldığımız şeker, alkol, nişastalı sebzeler ve süt ürünlerini kullanıyorlar. Candida diyeti yukarıda anlattığımız bu besinlere ek olarak enfeksiyonlara besin bırakmamak için hayvansal proteinleri ve kuruyemişleri de kısıtlar. Diyet üzerine bazı araştırmalar yapılmıştır ama bu araştırmalar yetersizdir. Sonuçlara göre bu diyetin Kandida enfeksiyonlarını azalttığı veya hastalığı iyileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Kronik hastalığı olan kişiler, hamile kadınlar veya çocuklar için Candida diyeti önerilmez.

Candida Diyetine Başlamadan Önce Doktora Görünün

İnce ve kalın bağırsaklarımızda çıkacak bir arıza çok büyük sorunlara yol açabiliyor çünkü o bölgelere müdahale etmek için tıbbi cihazlar yeterince gelişmiş değiller. Bu bölgeler sürekli aktif oldukları için müdahaleler de başarı şansı düşük oluyor. Bu bölgelerde hastalıklara yakalanmadan önce, 6 hafta süren Candida diyetini doktor kontrolünde yapmalısınız. Candida bakterisi ile başınız belada ise, zaten doktorunuz size bu diyeti önerecektir. Bu diyetin önemi maya enfeksiyonlarından sizi korumasıdır. Diyete başlar başlamaz hemen şu ürünleri hayatınızdan çıkarın.

  • Glüten içeren ekmekler tahıllar
  • Süt ürünleri
  • Kanola yağı
  • Soya fasulyesi
  • Margarinlerin Alayı
  • Rafine balıklar
  • Siyah çaylar
  • İçki
  • Kahve

Candida bakterisinin besinlerini kesmek esasına dayalı olan bu diyet programı size çok yarar sağlayacaktır. Mesela şeker yemeyi kestiğinizde, bilimum kanser türleri de dahil olarak, mantarların hücre duvarları oluşturma, bağırsaklarınızda koloniler oluşturma şansı azalıyor.

Candida Diyeti Sağlık İçin

Candida diyeti, şeker ve işlenmiş karbonhidratlarda yüksek gıdaların tüketimini kesmenizi ister. Yemeği kesmekle feragat edeceğiniz çok lezzetler var ama sağlığınız daha önemlidir değerli okurlar. Bu diyetin gastrointestinal rahatsızlığı hafifletmeye etkisi de yoktur. Maya enfeksiyonlarının artış hızını keser. Daha hızlı üremelerini önler. Zaten şişkinliğe gaza ve ödeme neden olan aşırı şekerli çayları kolaları enerji içeceklerini ve sütü kestiğiniz için, gaz ve şişkinlik azalacaktır. Diyet, sindiriminizi de hızlandıracak boşaltım sisteminize destek olacak, kabızlığı önleyecektir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu