Sağlık

Cildi Güzelleştiren Kakao Maskesi

Cildi Güzelleştiren Kakao Maskesi

Cildin güzel görünebilmesi için pürüzlerin olmaması ve sağlıkla parlaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, cilt yüzeyinin kuruyup, pul pul dökülmesini önlemek için nem dengesinin sağlanmış olması da oldukça önemlidir.

Gözeneklerin tıkanması sonucunda oluşan akne ve siyah noktaların temizlenmesi, güzel bir cilt görünümü için son derece gereklidir.  Kakao tozu, kozmetik sektöründe oldukça kullanılır ve kozmetik ürün bileşimlerinde bu toza yer verilir. Evde yapacağınız cildi güzelleştirecek kakao maskesi ile, cildinizi yumuşatırken aynı zamanda nem ihtiyacı da karşılanmış olur.

Cildi güzelleştiren maske tarifi, her evde bulunabilen malzemelerden yapılır ve oldukça pratiktir. Cildinizi güzelleştirecek olan bu maske tarifi, aynı zamanda cildinizi gençleştirecek ve çizgilerin oluşumunu da engelleyecektir.

Cilt lekeleri sorununu çözme konusunda etkili olan bu maske sayesinde, ipek gibi görünen bir cilde sahip olacaksınız.

Cildi Güzelleştiren Kakao Maskesi İçin Gereken Malzemeler

1 çorba kaşığı kakao tozu, 1 çorba kaşığı öğütülmüş kahve, 2 çorba kaşığı tam yağlı süt, kuru cilt tipine sahip olanlar için 1 şeker kaşığı süzme bal, yağlı cilt tipine sahip olanlar için 2 çorba kaşığı limon.

Cildi Güzelleştiren Kakao Maskesinin Yapılışı ve uygulanışı

Porselen veya cam bir karıştırma kabının içerisine kakao tozunu ve öğütülmüş kahveyi koyun ve karıştırın. Sütü yavaş yavaş ilave ederek hamur kıvamına gelmesini sağlayın. Eğer cilt tipiniz kuru ise, karışıma bal ekleyin. Şayet yağlı bir cilt tipine sahipseniz, o zaman içerisine limon ilave edin ve karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz kakao maskesi uygulamasını, tüm yüz ve boyun bölgesine sürerek, dairesel hareketlerle iyice yayın. Maskenin tamamen kuruması gerekmektedir ve ancak iyice kuruduktan sonra, ılık su yardımıyla yüz ve boyun bölgesini temizleyin.

Cildi Güzelleştiren kakao maskesi tarifi, haftada 1 kere yapılarak tüm cilde uygulanır. Cildiniz 2-3 hafta içerisinde lekelerden ve pürüzlerden arınarak sağlıkla parıldayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu