Güzellik

Kuru Ciltlerin Nemlendirilmesi İçin Neler Yapılmalı?

Kuru Ciltlerin Nemlendirilmesi İçin Neler Yapılmalı? Bu sıcak yaz aylarında ellerimizin çatlaması özellikle de kuru ciltlerde daha sık rastlanır. Ellerin soğuk ve sıcak havaya, suya, darbelere, yaralanmalara ve mikroplara sıkça maruz kaldığı için ellerin nemi önemlidir.

Kuru Ciltlerin Nemlendirilmesi İçin Neler Yapılmalı? Yaz aylarında cilt çatlaklarını önlemek istiyorsanız yapacağınız ilk şey ellerinizi her zaman ılık su ile yıkamanızdır. İş yaparken genellikle plastik eldiven kullanmanız, ellerinizi kimyasal maddelere karşı koruyacaktır. Kuruyan elleriniz için her zaman nemlendirmek iyi bir seçenektir. Bunun için;

  • Bir haşlanmış patatesi ezmelisiniz. Daha sonrasında içine biraz vazelin katın. Daha sonrasında ise kuru papatya çiçekleri katınız. Bir karışım oluşturun. Bu karışımı ellerinizin üst kısmına sürün. Sonra da elinizi pamuklu bir mendille sararak yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır.

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı İçin Uzman Kılavuzu

Mükemmel cilt bakımı rutini cildinizin sağlığını yıl boyunca artırır. Mevsimler değiştikçe, cilt bakım ürünlerinizden birkaçı da değişmeli. Yaz aylarında cildinizin sevdiği aynı hafif temizleyici ve jeller, kış aylarında yeterli koruma sağlamayabilir. Sıcaklıklar düştükçe, cildiniz gözle görülür kızarıklık, tahriş, erken yaşlanma ve hatta sivilcelere neden olabilir. Ayrıca sıcak hava, sıcak rüzgarlar, iç mekan klimaları cildinizdeki nemi emerek doğal koruyucu bariyerini bozabilir.

Bu yaz cildinizin iyi korunmasını sağlamak için yaz cilt bakım rutininizi her mevsime uygun bir cilt bakımı rutini ile değiştirmenin zamanı geldi. Neyse ki, sadece birkaç basit değişiklikle bir kış cilt bakımı rutini geliştirebilirsiniz.

  • İlk olarak, cildinizin havaya nasıl uyum sağladığını belirleyin. Ardından ürünlerinizi buna göre ayarlayın. Yaz cilt bakımında yeniyseniz, bazik temizleyicilerden zengin nemlendiricilere kadar, cildinizi koruyan ürünler kullanmak, tüm yıl boyunca mevsimsel bir ışıltı elde etmek için çok önemlidir.
  • Yaz aylarında kullandığınız köpüklü temizleyiciler, kış aylarında yüzünüze hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bu tür temizleyiciler kiri ve yağı çıkarmak için harika bir iş çıkarsa da, genellikle yüzünüzü nemlendirmek yerine kurutabilen sülfatlar içerirler. Bunun yerine, cildinizi doğal bariyerini bozmadan temizleyecek nazik temizleyici kremler, balsamlar ve yağlara geçerek bu yazın nemi hapsedin. Tahriş olmadan temizlemek için kullanabileceğiniz nazik, günlük yüz yıkama için temizleyici kullanın. Köpürmeyen ve kremsi bir formül, cildinizin doğal nemini korurken makyajı, kiri ve yağı temizlemeye çalışır.

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu