Teknoloji

Msvcp140.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Msvcp140.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? Msvcp140.dll hatası çözümü son yıllarda bilgisayar kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılır. Msvcp140.dll hata türü arada bir çıkan kronik bilgisayar hatası çeşitlerindendir.

Msvcp140.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? Msvcp140.dll hatası çözümü işlemlerine sürekli olarak ihtiyaç duyulur. Özellikle bazı bilgisayar oyunlarının oynanması sırasında Msvcp140.dll hataları daha çok yaşanmaktadır. Öncelik olarak Msvcp140.dll hatasının yaşanma nedeni kullanılan uygulanın silinmesi ya da bozulmasını anlamına geliyor. Bu yüzden kullanılan bazı uygulama çeşitleri ile ilgili sorunları yansıtır.

Sıklıkla yaşanan Msvcp140.dll hatası nedenleri benzerdir. Fakat çözümü dll sistemli uygulamaları tarayabilen bir programdır. Dll sistemli uygulamalardaki sorunlar başka türlü çözülmez. Bu yüzden çözüm için dll sistemli uygulamaları tarayan programın bilgisayarda olması şarttır. Genellikle bilgisayarlarda Mscvp140.dll hatası için çözümleri yapılan işlemler ise şunlardır.

Uygulamayı yeniden yüklemek

Genellikle bilgisayarda yüklü olan tek uygulamadan mscvp140.dll sorunları oluşur. Sürekli olarak tercih edilen uygulamadır. Her tercih edildiği zaman ise; mscvp140.dll hatalarını oluşur. Bu durumu farkına varıp; ilk olarak hangi uygulama sorun çıkardığı saptanmalıdır. Belirlenen uygulama silinip yeniden yüklenmesi gerekir. Sıfırdan yüklenen uygulama çeşitlerinde genellikle mscvp140.dll sorunları oluşmaz. Kullanıcıda sorunsuz olarak uygulamayı ve bilgisayarı kullanabilir.

Gerekli Windows güncellemelerini yapın ve kontrol edin

Windows uygulamaları dönemsel olarak güncelleniyor. Bazı durumlarda ise Windows sistem olarak kendisini güncelleyemiyor ya da belirli uygulamaları güncelleyemiyor. Güncellenemeyen uygulama mscvp140.dll sistemli çalışıyor ise; hata oluşur. Bu yüzden de genellikle mscvp140.dll hata çeşitleri oluştuğunda sıklıkla Windows güncellemeleri kontrol edilmesi öneriliyor. Günümüzde Windows güncellemesi ile Mscvp140.dll hatası çözümleri oldukça pratik bir şekilde gerçekleşir. Bunun için ayrıca bir uygulama uzmanına gidilmesine gerek yoktur.

Mscvp140.dll uygulaması yeniden yükleyin

Farklı yöntemler denedi ama yine de mscvp140.dll sorunlarına çözüm getirilemedi. Böyle durumlarda genellikle çözüm önerisi olarak; mscvp140.dll uygulamasının yeniden yüklenmesi söylenir. Çünkü bazı durumlarda mscvp140.dll sistemi kendisini gerektiği gibi güncellemekte sorunlar yaşıyor. Yeniden yüklenerek sıfırdan kurulum yapılmış oluyor. Bu yüzden de mscvp140.dll kendisini güncellemiş oluyor.

Sistem denetçisi bölümünde yardım alın

Bazı bilgisayar çeşitlerinde yaşanan genel sorunlar sistem denetçisini kontrolü sağlanarak çözülüyor. Mscvp140.dll sorunu yaşandığında da aynı şekilde çözüm sağlanabilir. Sistemsel sorunlardan kaynaklı olarak mscvp140.dll sorun çeşitleri yaşanabilir. Sistem denetçisi kontrolü ile sorun çözülmesi kısa sürede sorun çözülür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu