Teknoloji

Opera VPN Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde yasaklı internet sitelerine girmek için en çok tercih edilen VPN uygulamalarının kullanımıdır. Bu anlamda Opera VPN kullanımı ön plana çıkmaktadır.

Ülkemizde çok çeşitli sebeplerle çeşitli internet sitelerine erişim engeli koyulmaktadır. Yeni ülkemiz üzerindeki sunuculardan bu sitelere girmek mahkeme kararı ile yasaklanmaktadır. Özellikle bazı oldukça ünlü ve popüler sitelerinde aralarında bulunduğu bu erişime engelli isteler bazı internet kullanıcılarının canını sıkmaktadır. İnternetin özgür bir ortam olduğunun düşünen kişiler erişim engelinin ortadan kaldırmak amacıyla en çok VPN uygulamaları ile bu sitelere yurt dışından giriş yapmaktadırlar.

Ülkemizde hem yurt dışı ülke çeşitliliği, hem yüksek kotası hem de hızı ile en çok tercih edilen VPN uygulamaları arasında Opera VPN uygulaması gelmektedir. Ve insanların olumlu yorumları neticesinde de pek çok insan bu VPN uygulamasını kullanmak istemektedir. Bu anlamda Opera VPN nasıl kullanılır sorusu birçok kişinin merak ettiği soruların başında gelmektedir.

Opera Tarayıcısında VPN Aktif Etme

Opera’da VPN özelliğinin aktif etmek için bazı aşamaları yerine getirmek gerekmektedir. Öncelikli olarak yüklü değilse Opera internet tarayıcısı yüklenerek tarayıcı açılmalıdır. Opera tarayıcısının sağ üst köşesinde yer alan kolay kurumu sekmesine tıklanmalıdır. Tıklama yapıldıktan sonra açılan pencerenin en alt kısmında yer alan ‘’ tarayıcı ayarlarına git’’ seçeneğine tıklanmalıdır. Açılan pencerede yer alan ‘’ gizlilik ve güvenlik’’ seçeneğine tıklanmalıdır.

Açılan pencere üzerinde yer alan VPN seçeneğinin altında yer alan VPN’i etkinleştir kutucuğu aktif hale getirilmelidir. Bu aşamanda sonra Opera internet tarayıcısının internet çubuğunun sol tarafından VPN yazısı aktif hale gelecektir. Buraya tıklandığında VPN özelliğini açabilir ve bağlandığınız sanal konumu var olan ülke seçenekleri arasında değişiklik yapabilirsiniz. Kapatmak istediğinizde ise VPN kutusuna tıklayarak kapalı hale getirmek mümkündür. Opera tarayıcısının VPN özelliğinin kullanımı bu şekilde olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu