Güzellik

Protez Tırnak Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Protez Tırnak Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Gösterişli tırnaklara sahip olmak tüm kadınların isteğidir. Sizler de protez tırnak hakkında bilgi edinmek için makalemizi dikkatle okumalısınız.

Protez Tırnak Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Protez tırnak, gösterişli, bakımlı ellere sahip olmak isteyen kadınların merak ettiği bir uygulamadır. Elleri bakımlı gösteren tırnaklardır. Bunun için sizler de protez tırnak uygulaması ile oldukça bakımlı ve güzel ellere sahip olabilirsiniz. Peki, protez tırnak nedir? Çeşitleri nelerdir? Protez tırnak işleminin birkaç farklı çeşidi bulunmaktadır.

Protez tırnak uygulaması, düzenli olarak yaptırılabilen ve uzun süreler kullanabileceğiniz bir işlemdir. Bu uygulamayı yaptırdığınızda sürekli oje değiştirme derdinden kurtulabilir ve günlerce bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Protez Tırnaklar ile Gösterişli Ellere Sahip Olun 

Protez tırnak işlemi yaptırmayı düşünenler “protez tırnak nedir?” sorusuna yanıt aramaktadır. Protez tırnak elleri daha sağlıklı, bakımlı ve gösterişli gösteren tırnakların üzerine koruyucular uygulandıktan sonra yeni bir tırnak görünümü verilen bir uygulamadır. Kişinin kendi tırnağı görünümünde olan bu uygulama takma tırnak ile karıştırılmamalıdır. Protez tırnak takma tırnaklara göre daha sağlıklı ve kalıcıdır. Bu uygulamanın üç çeşidi mevcuttur. Bunlar akrilik, dipping ve jel tırnaktır.

Protez Tırnak Çeşitleri

1)Akrilik Tırnak

Özel bir sıvı ve toz kullanarak yapılan bir protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama çeşidini zayıf ve kırılgan tırnaklara sahip olan kişilerin tercih etmesi daha doğru olacaktır. Tırnağın tümünü kaplayan bir işlemdir. Oldukça kalıcı bir uygulamadır. İşlem sırasında belli bir koku oluşsa da daha sonra bu koku kaybolmaktadır.

2)Dipping Tırnak

Dipping tırnak uygulaması akrilik tırnak uygulaması ile oldukça benzerdir. Tek farklı akrilik tırnağa göre dipping tırnak ile mat bir görünüm sağlanmasıdır. Tırnaklarında mat görünümünü sevenler bu uygulamayı tercih edebilirler. Bunun yanında akrilik tırnağa göre daha kokusuz bir işleme sahiptir.

3)Jel Tırnak

Protez tırnak uygulamasında en çok tercih edilen uygulamadır. Bu uygulamada tırnağın üzerine özel bir jel uygulanarak buna tırnak görünümü verilmesi sağlanır. Tırnak görünümü sağlandıktan sonra jelin özel ışınlar ile kurutulma işlemi yapılır. Eğer güçlü tırnaklara sahipseniz bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Bu protez tırnak işlemi yaklaşık bir ay kalıcı olarak kullanılabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu