Güzellik

Renk Açıcı Maske Tarifleri

Suna Dumankaya’nın eşsiz bilgisi ile beyazlatıcı etkiye sahip maskeler yapabilirsiniz. Bu sayede birkaç ton daha açık bir cilde sahip olabilirsiniz.

Beyazlatıcı Etkileri Maskeler

İnsanlar uzun zamandır renk açıcı ürünlere ihtiyaç duyar. Bununla ilgili olarak kozmetik sektörü pek çok ürünü piyasaya sürmüştür. Ancak kimi insanlar sadece doğal ürünler ile renk açılmasını ister. Suna Dumankaya da doğal tarifler ile sizi istediğiniz tona yaklaştıracak maskeler sunar.

Kimi insanların ciltlerinde bir takım koyuluklar bulunur. Bu koyulukların ortadan kaldırılarak tüm cildin aynı tonda olması gerekir. Renk açıcı maskeler bu konuda oldukça işe yarar. Ayrıca tüm cildin birkaç ton açılması da istenebilir. Bu gibi durumlar da beyazlatıcı etkiye sahip maskeler kullanabilirsiniz. Bu sayede de memnun olmadığınız renk tonundan kurtulabilirsiniz.

Renk Açıcı Maske 1

Suna Dumankaya tarafından belirtilen renk açıcı maskenin ilki domates maskesidir. Domates sayesinde kişilerin istediği beyazlığa ulaşması gerekir. Bunun için öncelikli olarak domateslerin suyunu çıkıyoruz. Bu aşama domatesleri yıkadıktan sonra mikser kullanabilirsiniz. Daha sonra bir miktar un ekleyerek hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırınız. Hazırlanan domates maskesi her gün uygulandığı zaman bir etki oluşturur. 7 gün boyunca her gün uygulanan maske ile kısa sürede renk açıcı etkiyi fark edeceksiniz.

Renk Açıcı Maske 2

Beyaz kilin mucizesi ile de renk açıcı etkiye kavuşabilirsiniz. Tüm cildinde birkaç ton açılma isteyenler için beyaz kil ve zeytinyağı son derece önemli bir etki sağlar. Yumurtanın beyazını sarısından ayırdıktan sonra iyice çırpın. Bir süre sonra katılaşan yumurta beyazı ile beyaz kil zeytinyağı karışımını karıştırın. Elde ettiğiniz renk açıcı maske ile hızlı ve kalıcı bir şekilde beyazlama yakalayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu