Güzellik

Sağlıklı Saçlara Kavuşmada Etkili Olan Doğal Yağlar

Sağlıklı Saçlara Kavuşmada Etkili Olan Doğal Yağlar Nelerdir? Doğal ve toksik madde içermeyen bitkisel yağlar, nemi korur ve saç tellerini güçlendirir. Saç için bitkisel yağların kullanılması, toksik maddeler barındıran düzinelerce sanayi ürününe başvurmak zorunda kalmadan saçlara bakım yapmanın son derece kolay, ekonomik ve sürdürülebilir bir yolu olarak lanse edilmektedir.

Sağlıklı Saçlara Kavuşmada Etkili Olan Doğal Yağlar Nelerdir? Piyasada bulunan şampuanlar, saç kremleri, maskeler ve kremler yüksek fiyatlı olmalarının yanı sıra sağlık ve doğa için çeşitli riskler oluşturabilir. Bu nedenle doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Saçları besleyen doğal yağlar bu yazıda listelendi.

Kuşburnu Yağı

Kuşburnu yağı, yara izlerini azaltmak için çok uygun, güçlü bir doğal yenileyicidir. Cilt dokusuna yenilenme gücü ve hücre büyümesi sağlayan yağ asitleri bakımından yoğundur. Bununla beraber önemli vitaminler içerir. Bu yağ, kuru ve yıpranmış saçları nemlendirmek için harikadır.

Avokado Yağı

Saçları besleyen doğal yağlar arasındadır. Avokado, hem saçı hem de cildi nemli şekilde bırakmak adına ev yapımı karışımlarda yoğun olarak bulunur. Tohumlarından çıkarılan bitkisel yağ, besin açısından zengindir ve çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Kollajen üretimini uyarır ve harika bir saç nemlendirici bileşendir. Bu yüzden de avokado yağı saç bakımı için en iyi yağlardan biridir.

Hint Yağı

Saç derisi kuruluğuyla savaşabilir ve kepeği azaltabilir. Haftada iki kez beş dakika boyunca parmak uçlarınızla saç derinize yağ ile masaj yapın. Büyüme üzerindeki etkilerinin fark edilebilmesi için kullanımın sürekli ve uzun süreli olması gerekir.

Ojon Yağı

Saçları besleyen doğal yağlar söz konusu olduğunda öne çıkar. Amino asitler, doğal antioksidanlar ve lipitler açısından zengin olan ojon yağı, saçların sağlıklı kalması için pek çok maddeyi bir araya getirir. Saç hücresi onarımı, yoğun parlaklık, güç sağlar. Kıvırcık saçların hacmini azaltır ve kabarmayı önler.

Tatlı Badem Yağı

Bu bitkisel yağ yumuşatıcı nitelikler içerir ve E vitamini yönünden oldukça zengindir. Bu nedenle, hasarlı tellerin, kuru uçların nemlenmesine olanak tanır. Hiç şüphesiz ki saçı besler, yumuşatır ve parlaklık kazandırır. Kıvırcık saçlı olanlar için tatlı badem yağı, onları tanımlamaya destek olduğundan muazzam bir seçenektir. Ek olarak kepek ve saç derisi pullanmalarıyla savaşmaya yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu