Dekorasyon

Su Kaçağı

su kaçağı tespiti
su kaçağı tespiti

Evimizde su kaçak yapıyor  diyerek şikâyette bulunuyorsanız bunu kırıp dökmeden tespit edebilen şirketlerin olduğunu belirtmeyi isteriz. Su Tesisatında Kaçak meselesi eski tarzda kırıp dökülerek değil bundan sonra teknolojiden yararlanılıp bunu çözmek için geliştirilen robot cihazlarla kırıp dökmeden su kaçağı tespit edilebiliyor.

Meskenlerdeki veya işyerlerindeki su kaçağı tespitini yapmak için farklı yöntemler uygulanılmaktadır. Klasikleşmiş yöntemler ile yapılacak kaçak tespiti esnasında sızıntının olduğu alanı bulmak üzere belirli yerlerin kırılarak onarımı gerekmektedir. Modern cihazlar illa yapılacak işlemlerde herhangi bir yerin kırılması gerekmemektir.

En son teknolojiyle üretilen cihazlar ile yapılan su kaçağı tespiti eğitimli, personellerce gerçekleştirilmektedir. Görüntülü ve sesli olarak yapılacak işlemlerde sızmanın olduğu yeri tam olarak tespit edip, onarım işini de güvenli bir tarzda yerine getirmektedir. Profesyonel kişiler aracılığıyla sunulan hizmet kusursuz yerine getirilip, müşterinin istekleri karşılanmaktadır. Gider borularındaki kaçak kamera sistemiyle tespit edilerek temiz suyun tesisatındaki kaçaklar da ses dalgalarıyla bulunmaktadır.

Su Kaçağı Tespit Cihazları

Su kaçağı, duvarlarda veya fayansta meydana gelen su tanecikleri sayesinde anlaşılmaktadır. Bazen de kaçak gözle görülemeyebilir. Gözle görülmez kaçaklara da gizli kaçak denilir. Bu tür kaçak komşunun söylemesiyle anlaşılmaktadır. Önceki zamanlarda bu sızıntıların giderilmesi hem sıkıntılı hem de ekonomik boyutu oldukça fazla idi. Çünkü kaçak yerinin tespiti için bazen bütün duvarın veya fayansın kırılması gerekebiliyordu. Oysa teknolojik ilerlemeler bu kaçakların modern tekniklerle tespit edilmesini sağlayan cihazların geliştirilmesini sağladı.

   Su kaçağı tespiti yapan şirketlerin teknolojik aletleri kullanmasıyla birlikte maliyet düştü. Bu sayede evin her yerindeki sızıntı çok kolay şekilde bulunabildi. Üstelik küçük bir çatlağın veya deliğin modern cihazla ile kısa zamanda tespiti yapılıp onarılabilir hale gelmesine neden oldu. Gözle görülemeyen kaçakları dahi bulan aletler hem ev sahibine hem de tesisatla uğraşan firmalara büyük kolaylık sağladı. Bunun sonunda da hiçbir yer kırılmayarak meydana gelen mesele kalıcı olarak çözüldü. Maliyetleri çok olduğundan sadece kurumsal firmaların edindiği bu aletler, müşterilerin yaşadığı bu kabusu kısa zamanda çözmektedir. Deneyimli şirketler iyi hizmet sunan firmalar tercih edilmesi yaşanan sorunu kısa sürede çözecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu