Sağlık

Suyun Hayatımızdaki Yeri

Suyun hayatımızdaki yeri elbette ki çok büyük, özellikle de suyun bedenimizin yüzde yetmişini oluşturduğunu düşünürsek üzerimizde etkilerini iyi anlayabiliriz. Yaşam kaynağımız olan su, fiziksel varlığının yanı sıra metafiziksel açıdan da birçok etkiye sahip. Ruhsal ve fiziksel sağlığın en önemli yapıtaşı olan su hakkında daha çok farkındalık yaratmak için bu yazıyı hazırladık. Burada kısaca suyun çok bilinmeyen özelliklerinden tedavi edici yönünden bahsedeceğiz.

Suyun Enerjisi ve Tedavi Edici Gücü

Suyun fiziksel yapısını ve vücudumuza olan faydalarını kabaca biliyoruz, görmediğimiz kısmı ise enerjisi ve gücü. Su, canlı bir yapıya sahip olduğu için etrafında yaratılan pozitif ve negatif etkilere göre kristal yapısını değiştirebiliyor. Aynı sebeple, dünya üzerindeki enerjiyi de taşıyabilen bir yapıya sahip, bu şekilde de hayat döngüsüne katkıda bulunuyor.

Eski zamanlardan beri su, psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkların tedavisinde de sıkça kullanılıyor. Örneğin, yüksek bir tepeden akan suyun sesi hepimize huzur verir, değil mi? Anne karnından alışageldiğimiz şekilde o ses bize dinginlik ve rahatlık sağlıyor. Buradan yola çıkarak birçok anne adayı son zamanlarda suda doğum yapmayı tercih ediyor, bu şekilde bebek anne karnından çıktığında ortama daha kolay uyum sağlıyor ve anne açısından da oldukça rahat bir doğum gerçekleşmiş oluyor.

Fiziksel rahatsızlıklarda daha çok su terapileri, su ile masaj yöntemleri kullanılıyor. Su, vücudumuzla temas ettiği sürece, biz de ruhsal olarak gevşeyip rahatlayabiliyoruz aynı zamanda. Doğadaki “Benzer maddeler, benzerlerini çözer” ilkesini doğrular nitelikte, su da bizi adeta çözüyor ve anne karnındaki huzura kavuşturuyor. Hem de her seferinde.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu