Teknoloji

Teamviewer Nasıl Kullanılır

Günümüz modern teknolojisinin etkisi ile birlikte artık hemen hemen her evde bir adet bilgisayar bulunmaya başladı. Özellikle de son yıllarda teknolojik alanda yaşanan gelişmeler ile birlikte artık bilgisayar kullanım oranları dünyanın her yerinde oldukça yoğun bir şekilde arttı. Bu durum Türkiye’de de son derece yüksek bir noktaya ulaşırken, ortaya bilgisayar kullanmayı çok iyi bilenler ile henüz iyi bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olmayanlar gibi farklı grupların çıkmasına neden oldu.

Teamviewer Nasıl Kullanılır
Teamviewer Nasıl Kullanılır

Ancak bu noktada uzaktan bağlantı imkanı sunmakta olan yazılımlar bulunuyor. Uzaktan masaüstü ile bilgisayarında sorun yaşayan ve soruna karşı başarılı olamayan kişilerin bilgisayarlarına uzaktan bağlanarak, yardımcı olunabiliyor. Bu konuda bilgisayar kullanıcıları tarafından özellikle kaliteli ve yüksek performansının yanı sıra fonksiyonel özellikleri ile Teamviewer programı kullanılıyor.

Teamviewer Nasıl Kullanılır
Teamviewer Nasıl Kullanılır

Peki Teamviewer nasıl kullanılır sorusuna gelinir ise, programı ücretsiz olarak indirdikten sonra bilgisayara ileri tuşundan başka herhangi bir şeye basmadan kurulumu yapılmalı. Daha sonra ise programın ilk açılması ile iki adet panel ile karşı karşıya kalınır. Bu noktada bu iki pencereden sol taraftaki kişinin kendi bilgisayarına ait iken diğeri ise diğer bilgisayara aittir.

Teamviewer nasıl kullanılır sorusunun yanıtı burada devreye girerken, sağ taraftaki panelden bilgisayarına bağlanacak karşı tarafa ID ve Password bilgilerinin verilmesi gerekiyor. Bu işlemden sonra karşı taraf kendi ekranında diğer bilgisayara ait olan pencere içerisine bu bilgileri girerek, bağlantıyı kurabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu