Diyet

Yeşil Mercimek Ye Kilolara Elveda De

Tatlı türlerinden açık büfede tükettiğiniz çeşitli yiyeceklerin tamamına sizde bundan böyle yeşil mercimek ile kilolarınızdan kurtularak, fazla kilolarınızı verebileceksiniz. Siz de yeşil mercimek ile beraber kilolarınızdan kurtulmak ve kilolarınızı vermek istiyorsanız yapacaklarınız belli başlı basit şeyler olacaktır.

Fazla kilolar, aşırı besin tüketimi ve aşırı tatlı tüketimiyle ortaya çıkmaktadır. Hal böyle olunca da iyi bir şekilde kilo vermenin yolu olarak aradığınız seçenek, yeşil mercimek olabilir. En bol şekilde lif deposu bulunan bu mercimek içerisinde aynı zamanda tam bir vitamin deposu olduğundan dolayı tercih edilir.

Yeşil mercimek köftesi
Yeşil mercimek köftesi

Uzun süreli bir şekilde sizi tok tutacak olan yeşil mercimek ile fazla kilolardan kurtulur ve rahat edebilirsiniz. Buna göre araştırmalar doğrultusunda düzenli beslenmelerinizin arasında yeşil mercimekte ekleyerek en iyi biçimde zayıflama yöntemi olarak bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Uzun süreli tok kalmanın sırrı: yeşil mercimek

Yeşil mercimeği düdüklü tencerede pişirerek besin değerini fazla kaybettirmeden siz de hem lif deposundan faydalanır hem de vitamin özelliğiyle beraber vücudunuza fayda sağlamış olabilirsiniz. Bu sayede uzun süre boyunca gün içerisinde sizi tok tutacak olan bu besinle beraber kilo vermenin yolu şeklinde siz de aradığınız seçeneği bulmuş olabilirsiniz.

Yeşil mercimek
Yeşil mercimek

B vitamini yönünden zengin olan yeşil mercimeğin düdüklü tencerede pişirilmesi gerekir. Bu sayede besin değerinden fazla bir şey kaybetmez. Sadece kilo olarak değil aynı zamanda kanser yönünden de faydası olan yeşil mercimek, bir nevi kanser önleyici etkisi vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu