Diyet

3 Kestane Bir Dilim Ekmeğe Denk Geliyor

Özellikle kış ayları içerisinde kestane en fazla sevilen yiyecekler arasındadır. Oldukça lezzetli olan kestaneyi yerken ölçüyü fazla kaçırmak, bir süre sonra zarar vermeye başlamaktadır. Yüksek karbonhidrat bulunan 3 kestane bir dilim ekmeğe denk geliyor.

İçerisinde alternatif vitaminlerde bulunan kestanenin dozunda kullanılması gerekmektedir. Kestane vitamin ve mineral bakımından son derece önemli olan kestanenin kontrollü tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Yüksek potasyum bulunduran kestane özellikle böbrek hastalarına etkisi yüksek olabilmektedir. Bu tür hastaların kestane tüketmeden önce hekimine danışmadan kestane tüketmemesini öneriyoruz. Bununla beraber özellikle diyet sırasında porsiyonlara önem vererek kestane tüketilmesi gerekmektedir. 3 kestane 1 dilim ekmek oranına denk geldiğini açıklayan kestanenin fazla tüketilmesi halinde kilo aldırabileceğini açıkladı.

Kestane Tüketmenin Yararları

Kestane ateş üzerinde pişirilerek servis edilmesinden dolayı üzerinde kanserojen riskini arttırmaktadır. 100 gram kestane içerisinde 180 gram karbonhidrat yer almaktadır. Yüksek karbonhidrat sayesinde kestane tüketildiği zaman insanları tok tutabilmektedir. Kestane tüketiminde mutlaka porsiyonlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda kestane kilo aldırabilmektedir. Uzmanlar gün içerisinde üç ya da altı adet kestane tüketmenin yararlı olacağını açıkladı.

Bağışıklığınız Daha Güçlü Hale Gelir?

Hastalıklara karşı koruyan kestane içerisinde A vitamini, C ve E vitaminini bulundurmaktadır. Kestane bağışıklığı güçlü tutmaktadır. Kestane pek çok bağışıklık arttırıcı ürünü içerisinde bulundurur. Kestane yüksek potasyum sayesinde vücudunuzda yer alan kan basıncını düzenli hale getirmektedir. Kestane ayrıca hipertansiyonu önlemektedir. Düzenli olarak kestane tüketerek kalp damar hastalıklarından korunabilirsiniz. Kuruyemişlere göre kestane çok daha yararlı bir ürün olarak yer almaktadır. Kestanenin yararları saymakla bitmemektedir. Sizde kestane tüketerek sağlığınızı en iyi şekilde koruyabilir, mutlu bir hayat sürdürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu