Moda

Hangi Elbise Hangi Ayakkabı ile Kombin Edilir?

Elbiseler şık olmasını sağlar; ancak hangi ayakkabı ile kombin edileceğini bilmelisiniz. Ayakkabı ve elbise kombinleri araştırılabilir.

Elbise ve Ayakkabı Seçiminiz Nasıl Olmalı?

Beğendiğiniz bir elbisenin hangi ayakkabı ile tercih edildiği önemlidir. Elbiseye uygun ayakkabı seçiminin olması şarttır. Elbise ve ayakkabı seçimi yapılırken, ilk olarak ne zaman giyileceği ve nerede giyileceği soruları sorulmalıdır. Bu sorunun cevaplanmasının ardından direkt olarak hangi ayakkabıyı giymek istediğinize karar vermeniz önemlidir.

Gece Elbiseleri;

Eğer kombin edeceğiniz elbise gece için uygun olan bir elbise ise elbette bu elbise ile şık bir ayakkabının kombin edilmesi gerek. Yani stiletto gibi zarif ayakkabıları bu elbise ile tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Bunun dışında gece elbiseleriniz için bağlamalı ayakkabıları da tercih edebilirsiniz. Dokusunun ve renginin uygun olması yeterli olacaktır.

Günlük Elbiseler;

Günlük elbiseleriniz için kombini babetler ile yapabilirsiniz. Dilerseniz altına sade sandaletler de giyebilirsiniz. Sizin hangi ayakkabı ile rahat edeceğiniz önemlidir. Günlük olarak giyilen elbiseler de amaç kişinin gün içinde rahat etmesidir. Bunun için mutlaka, gün içinde rahat edebileceğiniz elbiseler seçmelisiniz.

Elbise ve Ayakkabı Kombinleri

Kombin ederken doku uyuma dikkat edin. Deri ayakkabı, süet ayakkabı gibi pek çok seçiminiz olacak. Bunların arasından sizin için uygun olanını tercih etmeniz yeterlidir. Direkt olarak elbise ve ayakkabı kombin seçiminiz renge göre de yapılabilir. Mutlaka elbiseniz ile uyumlu olan bir rengi tercih etmeniz gerekecek. Elbise ve ayakkabı kombinleri içinden sizin için uygun olan varsa direkt olarak onu seçebilirsiniz. Bu durumda anında şık bir kombin oluşturmuş olursunuz. Modeller içinden elbise ve ayakkabının uygun olduğu, renk seçimlerine göre hareket etmeniz sağlanacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu