Moda

40’ınızdan Sonra Unutmamanız Gereken 5 Giyim Tarzı

Zamanla birlikte hem moda değişiyor hem de tarzlar değişiyor. Ancak 40’ınızdan sonra unutmamanız gereken 5 giyim tarzı ile daha naif ve mükemmel kombinler oluşturmanız mümkündür. Genç yaşlarda tercih edilen kıyafetler artık belli bir yaştan sonra kişilerin üzerinde hoş görüntüden çok emanet görüntülere neden olabiliyor.

Parmak Arası Terlik Yerine Dolgu Topuk Terlikler

Parmak arası terlikler sadece görünüm itibari değil aynı zamanda sağlık açısından 40 yaşından sonra tercih edilmemelidir. Yumuşak tabanlı bu terlikler şehir hayatında kullanıldığında ayak sağlığını tehdit etmesi ile biliniyor.

Genç Kız Gibi Görünmekten Uzak Kalın

10 yıl öncesinde giydiğiniz kıyafetleri 40 yaşınızdan sonra giymeniz yaşınızın daha da çok ortaya çıkmasına neden olabilir. Bunun yerine yaşınıza uygun kıyafetler tercih etmelisiniz. Örneğin: Diz üstü balon etekli elbiseler yerine uzun boy etekli elbiseler tercih edilmelidir.

Bol Hırkalar Yerine Blazer Ceketler

Bol hırkalar yerine blazer ceketlerin tercih edilmesi 40 yaşından sonra nasıl giyinmeli sorusuna nitelikli bir cevap oluşturuyor. Hanımların üzerine oturan blazer ceketler giyim tarzınızın son derece kaliteli olmasında önemli bir giyim unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Dolabınızdaki bluz ve hırkalara veda ederek üzerinize oturan kıyafetler tercih etmelisiniz.

Kapüşonlu Kıyafetler Tercih Edilmemeli

Kapüşonlu kıyafetler gençlerin sıklıkla tercih ettikleri kıyafetlerdir. Gençler bu tür kıyafetler giyerek son derece minyon ve naif görünebiliyorlar. Ancak 40 yaşlardaki hanımlar bu şekilde giyindiklerinde bakımsız görünebiliyorlar. Bu nedenle bayanların bedenine uygun kıyafetleri giymeleri önem taşır.

Püsküllü Bilezikler Yerine Daha Zarif Aksesuarlar

Aksesuar seçiminde de 40 yaş giyim kombinlerinden yararlanılmalıdır. Püsküllü rengarenk takılar yerine daha çok zarafet duygularını ön plana çıkartan sade takılar seçilmelidir. Püsküllü takılar çocukça görünmenize sebep olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu