Güzellik

Ahmet Maranki Cilt Maskeleri

Ciltte oluşan problemlere karşı tercih edilecek olan Ahmet Maranki cilt maskeleri özellikle cildinizde oluşan problemlerin giderilmesini sağlamaktadır. Cilt bakımına doğal bir şekilde yapmak istediğinizde tercih edeceğiniz maskeler oluşan problemlerin giderilmesini ve aynı zamanda daha bakımlı bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Yaşlanmaya Karşı Önleyici Bal Maskesi

Yaşlanma belirtilerinin giderilebilmesi için tercih edilecek olan bal maskesi özellikle kırışıklıkların ve yaşlanma belirtilerinin azaltılmasını sağlamaktadır.

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı bal,
  • 1 adet patates,
  • 1 adet yumurtanın akı.

Hazırlanışı; ilk olarak rendelenen patatesin içerisine yumurta karıştırılır. Daha sonrasında bal eklenerek karışım iyice homojen hale gelecek şekilde karıştırılır. Hazırlanan maske dilde uygulanarak yarım saat bekletilir. Daha sonrasında ılık su ile yıkanarak temizlenir. Haftada bir defa kullanılması yeterli olmaktadır.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Özellikle yağlı ciltler için tercih edecek olan kil maskesi ile uygulama yaparak cildinizde oluşan yağlanmanın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Yağlı ciltlerde çoğu zaman sivilce, akne gibi problemler yaşanabilir. Bu nedenle problemlere karşı etkili olacak maskeyle uygulama yaparak istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

 

Malzemeler;

  • 1 tatlı kaşı kil,
  • 2 tatlı kaşı gözü suyu.

Hazırlanışı; cam kap içerisinde malzemeler homojen hale gelecek şekilde karıştırılır. Daha sonrasında cilde uygulanır. Kilin kurumasını bekledikten sonra suyla durulayarak temizleyebilirsiniz. Özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi cildin tahriş olmaması için 5 dakikadan fazla tutulmaması gereklidir.

Yumurta Maskesi

Yumurtanın etkisini edilerek cilt bakımınızı yapmak istediğinizde tercih edebileceğiniz maskelerden biri de yumurta maskesidir.

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı havuç suyu,
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı,
  • 1 adet yumurta.

Hazırlanışı; malzemeler bir kap içerisinde karıştırılarak daha sonrasında cilde uygulanabilir. 20 dakika bekletildikten sonra cildin iyice temizlenmesi gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu