Dekorasyon

Baskılı Stor Perde Nerelerde Kullanılır?

Baskılı Stor Perde Nerelerde Kullanılır? Uzun zamandır stor perdeler çok moda olmasından dolayı baskılı stor perde nerelerde kullanılır bir araştırma konusu olmuştur.

Baskılı stor perde nerelerde kullanılır sizlere makalemde bahsedeceğim. Stor perde baskı günümüzde fazlası ile çok  tercih edilmektedir. Evlerin her alanında kullanılan stor perdeler istenilen tasarım ve ölçülerde kullanılan mekana göre özel olarak hazırlanır. Bulunduğunuz mekanlara farklılık katmak için oldukça çok tercih edeceğiniz dekorasyon türlerinden biri olmaktadır..

Bir dijital baskı çeşidi olan stor perde baskı uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlem olmaktadır. Dijital baskılar stor perde baskı işlemleriniz ile istediğiniz bir fotoğraf manzara veya firma  logolarını kullanabilirsiniz.

Stor Perde Çeşitleri

Stor perde baskı yapımında seçilen görsellerin çözünürlüklerinin yüksek olmaları ve baskıya geçen görselin net bir biçimde  olması çok  önemlidir. Dikkat edilmediğinde ise stor perde baskı dikkat çekmek yerine sönük bir görüntüye  sahip olacaktır. Stor perde işlemlerinde  baskı dijital baskının tek tarafından uygulanmalıdır. iç mekan kullanımları için fazlası ile çok uygun olan baskılı stor perde bilindiği gibi dijital baskı çeşitlerinden olduğundan kullanılacak olan malzemelerde çok fazla olmaktadır.

Stor perde baskı yapımında kullanılan kumaş çeşitleri ise;

  • Keten,
  •  Polyester,
  • Saten,
  • Blackout kumaşları kullanılmaktadır.

Görüldüğü gibi birbirinden çok farklı stor perde kumaş çeşitleri vardır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda almak istediğiniz kumaş çeşidine ait detayları alanında uzman kişilerden bilgi alabilirsiniz.

Baskılı stor perde fiyatları, kullanılacak kumaş, yapılacak olan baskı, istek, ihtiyaç ve talepler doğrultusunda stor perde baskı fiyatları farklılık göstermektedir. Stor perde baskı ve diğer baskı çeşitleri hakkında net bir bilgi almak için internetten araştırma yapabilirsiniz.

Stor Perde Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

İşyerlerinde ve evlerde stor perde satın almak isteyen kişiler bazı hususlara dikkat etmeliler. Montaj yapılacak yer duvar mı, tavan mı? Kornişe mi betona mı takılacak. En ve boy girerken nelere dikkat etmeliyiz. Renk seçimi, kumaş kalınlığı gibi konularda size yardımcı olacak bir yazı yazacağım.

1- Stor Perde Model Seçimi

Stor perdeler tül stor, kumaş stor, zebra stor, screenstor , karartma stor, çift mekanizmalı stor gibi farklı modellerden oluşmaktadır.

Fakat çocuk odası, genç odası, oturma odası, yatak odası ve pek çok yer için kullanılan storlar kapalı iken odanın ışık almasını ve güneşin mobilyalarınıza, eşyalarınıza zarar vermemesi ve dışarıdan içerinin gözükmemesi için çok farklı renk alternatifleri vardır.

2- Tek Kasada, Rayda ya da  Mekanizmada Yan Yana İki  ya da  Üç Stor Perde

Stor perde enleri üç metreye kadar çalışmaktadır. Fakat  yalnız  pencereyi açmak için tüm bu geniş stor perdeyi indirip kaldırmak genelde çok  tercih edilmez. Yüz yirmi  cm’den geniş pencereler için yan yana iki perde satın almalı ya da yaptırmalısınız. Fakat iki  ayrı stor perde satın alırsanız kumaşların arasında üç buçuk cm  ya da dört cm kadar boşluk kalmalıdır.

3- Stor Perde Genişliği

Stor perde satın alırken girdiğiniz perde eni üstteki metal mekanizma, profil, kasanın enidir. Üst profilin sağ ve solundaki kapak, zincir mekanizması dan dolayı bir tarafında kumaş bir buçuk  cm diğer tarafta ise iki  cm daha dar olacaktır. Kısacası perde üç buçuk cm dar olacaktır. Stor perde satın alırken bunlara  dikkate alın.

4- Stor Perde Aparatları

Baskılı stor perde yaptırdığınızda ya da aldığınız da mutlaka aparatlarını kontrol edin. Ürün detayları hakkında mutlaka araştırma yapın ki aldığınız da bir sıkıntı çıkmasın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu