Dekorasyon

Yeni Yaşam Trendi: Konteynır Evler (Tiny House)

Yeni Yaşam Trendi: Konteynır Evler (Tiny House)Çevresel, ekonomik veya özgürce yaşamak gibi farklı nedenlerle yaşam alanlarını daha küçük ve daha taşınabilir hale getirmek insanların yeni trendidir.

Yeni Yaşam Trendi: Konteynır Evler (Tiny House)! Tiny House Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayıp tüm dünyaya yayılan minik evler, ülkemizde pek çok kişinin hayalini kurduğu bir yaşam tarzı haline geldi. Son zamanlarda trend haline gelen minimalist hayata tam anlamıyla uyum sağlayan minik ev, hayatınıza daha sade ve daha ekonomik bir şekilde devam edebilmeniz için büyük bir fırsat.

Nakliye Konteynır Evleri

Ortalama 10 m2 yaşam alanına sahip olan nakliye konteyner evler, birçok konteynerin farklı şekillerde birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır.

Prefabrik Evler

Pencereler ve duvarlar gibi tüm parçalar imal edilir ve ardından monte edilir. Bu evler monte edildikten sonra istenilen betonarme arsa veya alana yerleştirilebilir. İstenirse ahşap veya çelik yapı malzemeleri kullanılabilir ve modern bir görünüme kavuşur.

A Frame Kabin Evleri

Üçgen şeklindeki bu evler şirin görünümleri ile turistik yerler için doğru bir seçim olacaktır. Evin boyutları tamamen ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilir ve dilerseniz tek veya iki katlı olarak tasarlanabilir. Rustik bir tasarıma sahip olduğu için genellikle ahşap malzemeler tercih edilmektedir.

Bungalov Evler

Çoğunlukla ahşaptan yapılmış tek katlı evlerdir ve isteğinize göre farklı ölçülerde üretilebilir. Genellikle yaz bölgeleri için tercih edilir, kış bölgesi için kullanmak isterseniz ısı yalıtımı yaptırmanız çok önemlidir.

Ağaç Evler

Ahşap malzemenin ağaç ile bir bütün olarak görünmesi tercih edilir. Çok güzel görünmelerine rağmen, inşa etmeleri ve birlikte yaşamaları zordur.

Mobil Evler

Özellikle gezginler arasında popüler olan ‘mobil evler’, altındaki tekerlekler sayesinde evinizde istediğiniz yeri yaratır. Evin taşınabilmesi için treylere bağlanması gerekir. Ölçüler ve malzeme ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterebilir. Tüm bu güzelliklerin yanı sıra uzun süre mobil evlerde yaşamak; Römork paslanması, lastik çürümesi gibi zorlukları beraberinde getirecektir.

Kamyon Ve Otobüs Evleri

Eski otobüs ve kamyonların içleri yenilenip, yaşamaya uygun şekilde dekore edildikten sonra ortaya çıkan seyyar evlerdir.

Karavanlar

Karavanlar zaten konaklama için yapılmış araçlardır ve ihtiyacınıza göre treyler bağlantısı ile daha büyük bir araç alabilirsiniz. Seyahat kabiliyeti nedeniyle sıklıkla tercih edilen karavanlar; Bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu