Sağlık

Bitkisel Yolla Ben Tedavisi

Son yılların en yaygın işlemlerinden biri olan ben tedavisi, gelişen ilaç sektörü ve lazer tedavisi ile birlikte estetik bir kusur olmaktan çıkıyor. Ülkemizde de bu konular hakkında açıklamalar yapan tıp uzmanları bu gelişmeleri doğruluyorlar.

Genellikle özel hastanelerde yaygınlaşan bu tedavi için öncelikle ücretsiz bir ben tedavisi gerçekleştikten sonra tanı koyuluyor. Bundan sonraki süreç için genellikle cildin durumuna göre de değişiklik gösteren birkaç tedavi yöntemi sıralamak gayet mümkün. Öncelikle ben rengine, ciltten kabarık olup olmamasına dikkat ediliyor. Daha sonra müşterinin isteğine göre tedavi şartları ve hangi tedavinin daha iyi bir çözüm olabileceği anlatılıyor. Eskiden hem özel hem de devlet hastanelerinde ameliyat önerilirken artık uzmanlar hiçbir şekilde ameliyatı tavsiye etmiyorlar. Ameliyat sonrası hem daha çok iz kalıyor ve daha külfetli bir işlem gerçekleştirilmiş oluyor. Son zamanlarda lazer tedavisi ve buharlaştırma ön plana çıkan tedavi işlemleri arasında. Özellikle lazer tedavisi sonrası ciltte hiçbir iz kalmadığı rahatlıkla gözlemlenebiliyor. En kötü ihtimalle bir sivilce izinin kalabileceğinden bahsedilirken ameliyat tedavisi sonrası ben çapının yaklaşık 2 katı kadar bir izin kalması söz konusu.
Son zamanlarda çok daha yaygın ve masrafsız bir ben tedavisinden bahsetmek mümkün. Bitkisel yolla yapılan ben tedavisi, birkaç seans sonucu kolaylıkla çözülebilecek bir problem olduğu görülüyor. Hiçbir şekilde bir kesme ya da herhangi bir kanatma söz konusu değil. Bir kürdan ile bitki sıvısı benin üzerine yavaş yavaş sürülüyor. Bir yanma hissediliyor. Bunun sonucunda ise ben yavaş yavaş renk değiştirmeye başlıyor. Yaklaşık yarım saat içerisinde yanma hissi ortadan kalkıyor. Ertesi gün ise ben yavaş yavaş düşmeye başlıyor. Bu düşme kişiden kişiye göre değişiklik göstererek yaklaşık 1-2 hafta gibi bir zaman diliminde ben ortadan kalkıyor. Herhangi bir yan etkisi olmaması ile birlikte aynı zamanda oldukça ekonomik bir yöntem olduğu gözlerden kaçmıyor. Şu ana kadar bitkisel tedavi yönteminden şikayetçi olan herhangi bir şahsın olmadığını göz önünde bulundurursak oldukça rahat ve külfetsiz bir yöntem olduğunu söylemek mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu