Teknoloji

CES 2015 Gözdesi Xiaomi Mi5

CES 2015 Gözdesi Xiaomi Mi5

Ces 2015 fuarında Xiaomi Mi5 akıllı telefonunu tanıttı. Fuarın en çok ilgi gören telefonlarından olan Xiaomi Mi5 2015 yılında tüm dünya da  en çok ilgi görecek telefonlar arasında yer alacak gibi görünüyor.  Markanın amiral gemisi yani üst seviye cep telefonu olan Xiaomi Mi5 üst seviye özellikleri ve stabil tasarımı ile dikkat çekiyor. Çin markalar arasında Avrupa piyasasında en bilinen marka olan Xiaomi Mi5 ile Avrupa piyasasındaki yerini arttırmayı ve sağlamlaştırmayı planlıyor.

Beklentiyi Karşılayan Özellikler
Dev ekran furyasına Xiaomi Mi5 de katıldı ve 5.7 inç dev ekranı ile görücüye çıktı. 64 bir Snapdragon 810 işlemcisinin yanında LG G4 telefonunda da bulunan grafik işlemci Adreno 430 grafik işlemci de kullanıyor ve böylece daha kaliteli bir oyun performansı sunuyor kullanıcılarına kendine hedef olarak gördüğü Samsung gibi 3 GB ram kullanacak olan Xiaomi Mi5 20.7 megapiksel arka yani ana kamerası ile güçlü bir kamera performansı da kullanıcısına vaat ediyor.

Safir Cam İle Dikkat Çekiyor
Ekranında kullandığı safir cam ile andorid dünyasında dikkatleri üzerine çeken Xiaomi Mi5 diğer dev markaların kullandığı Gorilla Glass ekran koruyucusundan vazgeçmiş gibi görünüyor. Dayanıklılık anlamında safir camın ne kadar etkili olduğunu kullanıcı yorumları belirleyecek. Tasarım konusunda sade kalmayı tercih eden Xiaomi Mi5 metalik renkleri tercih ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu