Güzellik

Cilt Lekelerini Makyajla Kapama Teknikleri

Bayanlar için cilt lekeleri oldukça önemli bir sorun durumundadır. Bu sebeple çeşitli makyaj teknikleri ile cilt lekelerini kapatmak istemektedirler.

Günümüzde bakım ve güzel görünmek her bayanın en önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu hedeflerine ulaşmak için giyim tarzı ve makyajlarına oldukça dikkat edilmektedir. Geçmişteki amatör makyaj uygulamalarının yerini artık profesyonel uygulamalar almıştır. Özellikle cilt lekelerinin makyajla kapatılması için çok farklı makyaj uygulamaları tercih edilmektedir.

Bu sayede gün boyu çok daha güzel ve çekici bir görünüm elde edilmektedir. Bunu sağlarken ciltteki lekelerin durumunu, büyüklüğüne ve yayılma durumuna göre farklı yöntem ve teknikleri uygulanmaktadır. Çünkü uygulanan her tekniğin etki alanı farklılık göstermektedir. Kendi cilt tipiniz için en uygun tekniği seçmek bu aşamada oldukça önemlidir.

Cilt Lekelerinin Makyajla Kapatılması

Cilt lekelerinin makyaj ile kapatılması için farklı yöntem ve teknikler uygulanmaktadır. Ve her yöntemin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Cilt lekelerinin makyajla kapatma teknikleri ise şu şekildedir;

Makyaj bazı ile Cilt lekelerinin Kapatılması: Makyaj bazları makyajdan önce cilde sürüldüğü zaman makyaj cilde çok daha iyi tutunmaktadır. Buda cilt lekelerinin etkili bir şekilde kapanmasını sağlayacaktır.

Fondöten İle Cilt Lekelerinin Kapatma:  Cildinizde olan lekelerin olduğu bölgeye dikkatli ve yoğun bir şekilde fondöten uygulayarak cilt lekelerinin kapatılması sağlanmaktadır.

Pudra İle Cilt lekelerini Kapatma: Lekeler için uygulanan kapatıcının etkisini arttırmak ve daha güzel bir görüntü sağlamak için makyaj uygulamalarından sonra cilt lekelerinin oldukları bölgelere renksiz pudra uygulamaları yapılmalıdır.

Aydınlatıcı İle Cilt Lekelerini Kapatma: Cilt lekelerini kapatma işlemi için cildin başka noktalarına aydınlatma yolu ile dikkat çekilmesi sağlanarak lekelerin etkinliğinin en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Burun, alın ve elmacık kemiklerine aydınlatıcılar ile uygulama yaparak bu sağlanmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu