Sağlık

Çocukları Agresif Yapan 10 Yiyecek

İşte en sevdiğiniz çocuklarınıza yedirmeden sizi bir kere daha düşündürecek yiyecekleri sunuyoruz. Çocukları agresif yapan 10 yiyecek listesini sizler için bir araya getiriyoruz.

Tavuk kanadı

Londra’da yapılan araştırmalara göre, tavuk kanadı tüketen çocukların bu yiyeceği tükettikten hemen daha agresif ve saldırgan hale duruma geldiklerini anlamıştır. Yapılan araştırmalara göre çocukların ısırarak tüketmiş oldukları besinleri yedikten hemen sonra çok daha saldırgan duruma geldiklerini açıklamıştır. Uzmanlara göre özellikle uykuya dalmadan birkaç saat önce çocuklarınıza kesinlikle tavuk kanadı yedirmemenizi tavsiye etmektedir.

Fıstık

Fıstık, genel olarak alerji problemleri devamlı olarak görülen bir besin kaynağı olarak yer almaktadır. Ölümle sonuçlanmış olan pek çok hastalığın fıstık alerjisinden olduğu belirlenmiştir.

Sosis

Özellikle 10 yaş ve daha küçük yaşlarda yer alan çocuklara sosis yedirilmemesi gerekmektedir. 10 yaşından küçük çocuklar üzerinde görülen boğulmaların genel olarak sosis yüzünden olduğu açıklamıştır.

Mantar

Bu besin kaynaklarının yabani olanları zehirlenme sorunlarına hatta halüsinasyonlara sebebiyet vermektedir.

Ton balığı

Çok fazla tüketilmeye devam eden bir besin olmasına rağmen aşırıya kaçılması durumlarda, sinir sistemine zarar oluşturarak kalp krizi riskini daha fazla hale getirmektedir.

Dondurma

Dondurma çabuk bozulma sebebiyle içerisinde yer alan maddeler bağırsak hastalıklarına yol açmaktadır.

Çikolata

Çikolata yüksek oranlarda şeker ve kakao içermesinden dolayı kan üzerinde kolesterol miktarını yüksek hale getirmektedir.

Dondurulmuş gıdalar

Bu tür tüketim ürünlerinin dondurulma uygulamaları sırasında yiyecek içerisinde yer alan zararlı organizmaların üremesinden nedeniyle vücut üzerinde mide ve bağırsak rahatsızlıklarına neden olmaktadır.

Hamur işi

Hamur işi çok tüketilmesi durumunda vücut üzerinden kolesterol dengesinin bozulmasına neden olabilmektedir.

Asitli içecekler

İçerisinde asit yer alan yiyecek ve içecekler mide ve bağırsak hastalıklarına sebep olabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu