Sağlık

Çocukları Tehdit Eden 6 Sonbahar Hastalığı

Özellikle Geçtiğimiz aylarda bıraktınız kış mevsiminden sonra birtakım virüsler, mikroplar oldukça ya yayılma göstererek çocukları hasta etmektedir.

Daha çok okullarda öksürük, hapşırık veya damlacıklar yoluyla çok kolay bir şekilde ulaşabilmek de olan enfeksiyonlar çocuklar açısından oldukça riskli bir durum olup kontrol altında bulunması gereken bir hal almaktadır.

 Bu 6 Hastalık Nedir?

Bu hastalıklar arasında ilk sırada yerini alan hastalık ise soğuk algınlığı olmaktadır bilindiği üzere soğuk algınlığı yediden yetmişe birçok kişide görülmekte olup aha çok sonbahar ve kış aylarında gerçekleşmektedir. Hafif bir hastalık olmasının yanı sıra antibiyotik tedavisi ile çok kolay bir şekilde geçebilmektedir daha çok kendini hapşırma boğazda yanma gibi belirtilerle gösteren bu hastalıktan korunmak için oldukça kolaydır burada önemli olan ilk olarak elinize dikkat etmek olacaktır. Ardından yiyeceğiniz vitamin ve sebzeleri oldukça dikkat etmelisiniz.

Daha sonrasında karşımıza çıkmakta olan hastalık ise larenjit adı verilen hastalık olmaktadır. Özellikle sonbaharlar da belirgin olarak görülmeye başlanan bu laranjit kış aylarında da oldukça sık karşımıza çıkmıştı daha çok üst solunum yolu enfeksiyonu ile almakta olan bu hastalık ödem, ses kalınlaşması ya da öksürük tarzı sorunları ile karşımıza çıkarak acil müdahale edilmesi gereken bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor.

Çocukları tehdit eden 6 sonbahar hastalığı konusunda karşımıza çıkan bir diğer hastalık ise orta kulak iltihabı olmaktadır özellikle çocukluk dönemlerinde sık sık karşımıza çıkan orta kulak iltihabı kulak ağrısı ateş gibi birçok belirti ile kendini ifade edebilmektedir. Hastalık yeterli bir antibiyotik tedavisiyle çok kolay bir şekilde tedavisi gerçekleşmektedir

  1. hastalığımız ise sonbahar alerjisi olarak karşımıza çıkıyor genelinde sonbaharda kendini gösteren bu alerji burun tıkanıklığı, burun akıntısı gibi şeylerle kendini ifade etmekte olup daha çok halsizlik veya enfeksiyon belirtilerinden uzak bir hastalık olmaktadır.

Diğer hastalığımız ise grip adı verilen hastalık olmaktadır. Ateş, kas ağrıları, terleme ya da baş ağrısı gibi şikayetlerle oldukça ciddi bir hastalık olan grip önlemleri ve tedavileri yapılmadığı sürece ölüme kadar götürebilmektedir. Hastalıktan korunmak için mutlaka sık sık sabunla yıkanmalı ve fastfood yiyeceklerden uzak durarak gribe karşı kendi bağışıklık direncinizi arttırmalısınız.

Son olarak karşı da çıkmakta olan hastalık ise sinüzit hastalığı olmaktadır. Sinüzit burunlarda meydana gelen enfeksiyona verilen addır burun tıkanıklığı, burun akıntısı gibi belirtilerle kendini ifade ederek genelde birkaç günlük tedaviye tabi tutulmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu