Diyet

Diyette Herkesin Doğru Bildiği Yanlışlar

 

Diyette Herkesin Doğru Bildiği Yanlışlar

Günümüzde herkesin diyet konusunda bir bildiği bir söylediği var. Son zamanlarda bunlar iyice başımı ağrıtmaya başladı hele ki şu tekel işleten obez dayıların gidip kuaför’ den çıkmış bayanlara diyet tavsiyesi vermesi gül gül öldürüyor beni. Hele ülkemizdeki diyetisyenler ama pardon onların kemikleri iri, onlar balık etli kendilerine sorarsanız tabi ki. Yani insanın güvenesi gelmiyor ki 1.60 boyunda 100 kg olan bir bayandan diyet tavsiyesi mi alacağım Allah aşkına. Şu devlet diyetisyenlere boy ve kilo oranına göre sınır koymalı bence kesinlikle, daha ben zayıf diyetisyen göremedim. Neyse uzatmadan geçelim şu hatalara.

1- Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.

Kesinlikle yanlış, yalan Türk toplumunun kendi kendini kandırmasından ibaret. Dimi sabah o balı, tereyağını göm bir güzel yanında bol bol ekmek, hele birde şarküteri girsin içine kendine ziyafet çek. Yanlış ben daha dolu bir kahvaltı ile kilo vereni görmedim. Güzel kardeşim siz zaten masabaşı iş yapıyorsunuz. Bu yazıyı okuyanların çoğu gün boyu oturuyor belki. Bu kadar enerjiyi neye harcayacaksınız imzaladığınız kağıtlara mı? Sabah kahvaltısında için bir kahve tutun o boğazınızı. Mis gibi şekersiz kahve ile sigara yapın.

2- Sebze yiyen kilo almaz

Hadi bir arkadaşınız ile iddaya girin, o günde tek öğün fastfood yesin sizde kilosuyla sebze yiyin görürsünüz yapar mı yapmaz mı?

3- Hızlı metabolizması olan kilo almaz.

Alakası yok metabolizmanın bu işle alakası yok zaten tamamen boğazınızı kısmanız tek mesele. Hızlı metabolizması olan çok yer çok sindirir, yavaş olan da az yer az sindirir.

4-Oturduğun yerde kilo veremezsin.

Tabi ki verirsin, bu ne saçmalık hadi yine biriyle girin bir iddaaya. O gün boyu hareket etsin yesin fastfood u sen oturduğun yerde sadece su iç bak bakalım kaç kilo vereceksin.

5-Bitek bira göbek yapar

Alakası yok her türlü alkol göbek yapar. Hele ki ağır alkolü iç bakalım sen bir hafta boyunca üç dört duble bakalım kaç kilo alıyorsun.

Kısaca burada anlatmak istediğim olay şu. Kilo vermenin tek çözümü var buda : BOĞAZI KESMEK! Yemeyin sadece yemeyin gün içinde tek öğün oluşturun yani akşam yemeği ve orda da bol bol yiyin başka zaman yemeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu