Diyet

En Etkili Zayıflatan Bitki Çayları

Maydanoz çayı en etkili zayıflatan bitki çayları listesinde ilk sırada yer alıyor. Bu çayın en önemli özelliği ise sindirim sistemini çalıştırıyor olması. Hatta diyetlerde de sık sık yenmesi önerilen maydanoz adeta vücut için detoks görevini üstleniyor. Ayrıca içinde bulunan A ve C vitaminleri vücudun yorgun düşmesini engelliyor.

Kilo vermenin başlıca kuralı sindirim sisteminin iyi çalışıyor olmasıdır. Vücuda alınan besinler yağa dönüşmeden sindirim sistemi tarafından eritilmeli ve dışkı olarak atılmalıdır. Bu noktada da devreye doğal mide sakinleştirici zencefil giriyor. Hem diyet sırasında içilebilen hem de normal zamanlarda tüketilebilen bu çay yağların yakılmasında önemli bir rol oynuyor. İşte zayıflamaya yardımcı olan bitki çayları listesindeki diğer bitkiler.

Kuş Otu Çayı

Kuş otu çayının en önemli özelliği fazla suyun atılmasını sağlamasıdır. Bu çayın müsilimsi biz özelliği bulunduğunu söylemek aslında doğru bir yaklaşımdır. Vücuda alınan besinlerin sık tuvalete çıkma yolu ile atılmasını sağlayan bu çay kilo verdirme konusunda da oldukça başarılı. Ancak günde yalnızca 1 fincan içilmesi öneriliyor. Aksi halde metabolizmanın bozulması an meselesi olabilir.

Yeşil Çay Mucizesi

Artık yeşil çayı bilmeyenimiz yok. Üstelik bu çayın faydaları da saymakla bitmiyor. Tam bir antioksidan özelliği gösteren bu çay sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin baş tacı. Ayrıca uzmanlar yeşil çayın düzenli tüketildiğinde kilo verdirdiğini de söylüyor. Metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliği bulunan yeşil çayın tüketim miktarı ise aynı uzmanlara göre günde 3 fincana kadar olabiliyor. Ancak elbette bir diyet ile desteklenmesi şart. Her ne kadar en etkili zayıflatan bitki çayları arasında ilk sırada yer almıyor olsa da yeşil çayın mucizeleri bununla sınırlı değil.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu