Teknoloji

En güçlü akıllı telefon üreticileri açıklandı

En güçlü akıllı telefon üreticileri açıklandı

IDC analitik şirketi 2015 yılının ilk yarısından çıkan sonuçlara dayanarak Dünyanın en güçlü 10 akıllı telefon üreticisini açıkladı. Bu sıralamada mobil cihazların parçalarının toplanmasını diğer üreticilere sifariş verenler değil, kendi özel fabrikalarında üreten şirketler bulunmakta.
İlk 10’a Tayvan’ın Foxconn, Pegatron ve Inventec, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Huagin, Oppo, Coolpad ve Wingtech, Singapur’un Flextronics ve Güney Kore’nin Samsung ve LG şirketleri girmeyi başardı. Belirtilen şirketlerin sıralamadı kaçıncı olduğuyla ilgili bilgiler gizli tutulmakta.
Foxconn ve Pegatron şirketlerinin ilk 10’a Apple şirketi ile imzalanmış anlaşmalar, Inventec şirketinin ise Xiaomi şirketi ile imzalanmış anlaşmalar sayesinde girdiği belirtiliyor. Tayvan’ın Compal, Arima ve Wistron gibi ünlü anlaşmalı üreticilerinin reytinglerde yer bulamaması ise herkesi şaşırttı.
Bundan ilave Çin Halk Cumhuriyeti üreticilerinin mevkisinin oldukça güçlendiği teknoloji dünyasına malum. Doğuluların sadece yerli şirketlerle değil, hem de Hindistan, Rusya, Güney Amerika, Afrika ve Avrupa şirketleri ile takdire şayan anlaşmalar imzaladığı biliniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu