Moda

Giyimde En Yaygın Yaplan Hatalar

Giyim hataları  birçok kişinin yaptığı hatalardır. Günlük giyimde ya da özel davetlerde hazırlık yaparken  doğru parçaları kullanmak gerekir.

Vücut Yapısına Dikkat Etmemek

Vücut yapısı herkesin farklıdır ve kıyafet seçerken yapılan hatalar içinde en yaygın olanı vücuda göre kıyafet seçmemektir. Fazla kilolu ya da aşırı zayıf olmak, balık etli olmak, omuz bölgesinin geniş olması, kalça bölgesinin geniş olması, orantılı orantısız vücuda sahip olmak gibi birçok vücut yapısından bahsetmek mümkündür. Nasıl giyim olacağına karar verirken bunları dikkate almak kritik bir konudur. Dikkat edilmediğinde ne olur denirse de orantısız alanların daha göze batar hale gelmesi muhtemeldir.

Kendinize Uymayan Kıyafetler Giymek

Herkesin kendine özel bir bakış açısı vardır ve bu durum kıyafet seçimine de yansır. Eğer renkli sevmediğiniz halde en parlak ve en dikkat çeken fosforlu renkler giyerseniz bu durumda ortaya pek de iyi sonuç çıkmaz. Giyinme sırasında severek üzerinizde taşıdığınız bir eşya olması gerekir.  Bu durum enerjinizde de yansımasını bulur. Kötü bir kıyafet seçimi ennerjinizin kötü olmasına neden olabilir. Diğer yandan kötü bir kıyafetiiyi bir enerji ile kapatabilrisiniz. Bu da önemli bir artıdır. İyi uyum sağlayan kıyafet ve iyi bir enerji ise istenen sonuçtur. Basit bir örnekle spor giyimden hoşlanan birinin bu tür kıyafetleri taşırken mutluluk duyması gibi. Klasik giyimde de aynı şekilde.

Mekana Göre Giyinmemek

Giyim hataları  içinde yaygın yapılan bir durum da mekana göre giyinmemektir. Günlük giyimde, bir yere alışverişe giderken, arkadaş buluşmalarında  abiye kıyafetler giymenize gerek yoktur.  Rahatlık ön planda olmalıdır. Abiye kıyafetler özel davetler, düğün nişan, balo gibi yerler içindir. Yani ekstra şık olmanız gereken bir yerde abiye giysiler giyersiniz. İş hayatında spor yaparken de ayrı tarzda giyinmek gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu