Teknoloji

Google Play Store Çalışmıyor İse Ne Yapılmalı?

Google Play Store Çalışmıyor İse Ne Yapılmalı? Andorid telefonlarda sıkça yaşanan sorunlardan birisi de google play store çalışmıyor ise ne yapmalı? Sorunudur. Biz bu yazımızda bu sorunun cevabını ele alacağız.

Google Play Store Çalışmıyor İse Ne Yapılmalı? Google play çalışmıyor sorunu android telefonlarda sıkça yaşanan sorunlar arasında yer almaktadır. Özellikle bu sorunu yaşayan kullanıcıların telefonlarına yeni bir uygulama isterlerken yaşadığı söylenmektedir. Bu sorun uygulamadan kaynaklı olabileceği gibi bir taraftan da sistemsel olarak da yaşanan bir sorun da olabilmektedir.

Biz de bu yazımızda Google play çalışmıyorsa yapabileceğiniz işlemleri ele aldık. İşte o işlemler;

Tarih ve Saat Ayarlarını Değiştirin

Özellikle Google tarafından sağlanan sunucular bazen yanlış tarih ve saat ayarıyla karşılaştığı zaman cihaz da senkronize sorunları yaşanmaktadır. Böyle bir sorunu gidermek açısından cihazda var olan sistem ayarlarında yer alan Tarih ve Saat Ayarları bölümüne gittikten sonra ise “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” olarak yer alan seçeneklerin de aktif olmasını sağlayın. Eğer burada yer alan seçenekler aktif değilse manuel olarak saat ve tarih ayarlarını değiştirin.

Play Store’un Önbelleğe Alınmış Verilerini Temizleyin

Google Play Store çalışmazsa ya da yavaş çalışırsa bazen de durduk yere aniden çökme gibi durumlar yaşıyorsa burada özellikle önbellek temizlemek gibi bir durum daha iyi olacaktır.

Bu sorunun nedeni olarak özellikle burada önbelleğe alınmış verilere bakacak olursak, Play Store’un çalışmasında yaşanan sorunlar yaşanmaktadır. Burada yer alan sorunu çözmek açısından Sistem Ayarları > Uygulamalar > Google Play Store > Önbelleği Temizle adımlarını da seyrederek sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.

Play Store’un Son Sürümünü Yükleyin

Bazen Google Play Store ülkede ki internet hızına bağlı olarak Google Play Store güncelleştirmeleri çok geç yapabilmektedir. Bu nedenle güncelleme almak için uygulamanın apk dosyasını indirdikten sonra güncelleştirmeleri yapmalısınız.

VPN Hizmetlerini Devre Dışı Bırakın

Google Play Store var olduğu ülkeye bağlı olarak açılmaktadır. Burada eğer bir en iyi vpn uygulaması gibi bir uygulama indirirseniz Google Play Store devre dışı kalarak açılmaz. Bu nedenle VPN hizmetlerini devre dışı bırakın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu