Moda

Gri Hırka Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gri Hırka Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Gerek yaz gerek ise kış mevsiminde hırkalar sıklıkla tercih edilmektedir. Gri renk ise ön plana çıkan renklerdendir. Peki gri hırka kombin önerileri nasıldır?

Gri Hırka Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Gri hırka kombin önerileri sanılandan daha fazla çeşitlidir. Hırka, mevsimsiz bir parçadır. Serin yaz günlerinde veya ılık bir bahar ayında kombinlenebilir. Mevsim geçişleri içinse en iyi tercihtir.

Gri Hırka Nasıl Kombin Yapılır

Gri renk bilindiği üzere nötr bir renktir. Bu yüzden de hardal sarısından beyaz renge kadar pek çok renkle uyum sağlamaktadır. Peki gri hırka nasıl kombin yapılır?

  • Spor tarzı seven kişiler gri hırka ile kombin yapmak istiyorlarsa seçimlerini kesinlikle kot pantolonlardan yana kullanmalıdır. Gri hırka, kot pantolon ve içerisine tercih edilen salaş bir tişört ile tam bir bahar mevsimi kombini yapılabilir. Ayakkabı tercihi ise beyaz bir spor ayakkabı olabilir.
  • Şıklık isteyenler, gri hırka ile siyah bir kalem etek kombini yapabilir. İçine şık bir beyaz gömlek veya çiçek desenli bir gömlek tercih edilebilir. Kısa bir bot ile de ayakkabı seçimi yapıldığı zaman da tam olarak gri hırka ile kombin şıklığı yakalanmış olur.
  • Gri hırkalar sadece beyaz ve siyah renklerle mi tam uyumludur? Elbette hayır. Gri rengi gri renk içerisinde yani bir bütün içerisinde kombinlemekte oldukça hoş olacaktır. Ayrıca tek bir renk kombini ile kişiler olduğundan daha zayıf ve daha uzun görünmektedir. Gri bir pantolon, gri bir bluz ve gri bir hırka seçimi de son derece doğru olacaktır.
  • Taytlar, son dönemde kadınların en çok tercih ettiği parçalardan birisidir. Gri hırkalar, taytlar ile tamamlanabilir. Taytın renginden bir üst ile de kombin tamamlanabilir. Uzun çizmeler tercih edilebileceği gibi spor ayakkabılar ile de uyum sağlanacaktır.
  • Uzun gri hırka içerisine kısa elbiseler oldukça hoş bir görüntü sağlamaktadır. Şık bir mekâna giderken de gündelik hayat için de uygun bir kombin olacaktır.

Gri Hırka Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gri hırka kombini yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta, hırkanın kesimi bol ise bol pantolon veya etekler ile kombin yapmaktan kaçınılmalıdır. Aksi takdir de kişiler olduğundan daha kilolu görünebilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu