Moda

Her Kısa Kadının Gardrobunda Sahip Olması Gereken Altı Parça

Kısa boylu kadınlar için giyim tarzını bir bilim haline getirmek istiyorsanız bu makaleyi sizler için hazırladık. Sözgelimi her zaman grup resminin önünde durursunuz. Bunda bir sorun yok; ama gardrobunuzdaki kıyafetleri doğru seçtiğinizden emin misiniz?

Ayakkabılarınız Nasıl?

Yüksek stilettolar giyerek boşuna eziyet çekmenize gerek yok. (Başka türlü tam anlamıyla karşınızdaki insanla göz temasında olamazsınız). Zaten bu sizin vücudunuzun görünen orantısını bozar. Sadece ayak bileği kayışları daha geniş,   topukları kalın ve yüksek, tabanı platformlu ayakkabılara yatırım yapın. Böylece hem daha şık hem de daha rahat olursunuz.

Geniş Paçalı Pantolonlar Tercih Edin

Boyunuza platformlarla birkaç santim ekledikten sonra, platformlarınızla İspanyol paçalı pantolonları deneyin. Daha uzun ve geniş pantolon paçaları altında platformlu ayakkabılar, otomatik olarak bacaklarınızı uzatır ve daha uzun görünmenizi sağlar. Ek bir öneri; Daha geniş bacak, daha ince (ve süper fotojenik) bir görünüm için kalçanızla karşıtlık sağlar.

Ceketlerinizin Boyuna Dikkat Edin

Her şeyi orantılı tutmak için kalçalarınızın hemen altına çarpan bir çizgiyi hedeflemelisiniz. Böylece doğru ayakkabılarla kesinlikle uyumlu bir stil sağlarsınız.

Sezonu Olmayan V Yakalı Bluz

Baş aşağı bir üçgen, odak noktasını yakalı bölgenize çeker ve belinizden uzaklaştırarak daha küçük bir gövde için harikalar yaratır. Kızlar gecesinden, önemli müşteri toplantısına kadar her yerde kullanabilirsiniz.   

 Maksi Olmadan Midi Elbise

Bu sezon dizlerinizin atında midi elbiseler kısa mini eteklerden daha çok moda. Dizlerinizin altında etekleri tercih ederken vücudunuzla orantısız bir şekilde uzun durmamasına dikkat edin.

Yüksek Belli Pantolonlar Tercih Edin

Pantolonlarınızın düşük bel olmasından çok, yüksek belinize oturan pantolonlar olmasına dikkat edin. Böylece bacak boyunuz daha uzun görünür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu