Güzellik

Kemerli Burun Makyajı Nasıl Yapılır?

Kemerli burun makyajı nasıl yapılır? Yüzdeki en belirgin ve dikkat çekici organ olan burnumuz kişiden kişiye farklılık gösterir.

Kemerli burun makyajı nasıl yapılır? Burun yüzümüzün tam ortasında yer aldığı için oldukça dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Bu nedenle özellikle kadınlarda makyajın burun üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Bu nedenle kadınlar yüz makyajını yaparken burunlarına çok dikkat etmelidir. Bu nedenle makyaj yaparken burun bölgesine çok dikkat etmek gerekir.

Uzun Ve Kemerli Bir Burun Nasıl Yapılır?

Kemerli bir burun yapınız varsa, burnunuzu daha dik göstermenin iki yöntemi vardır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

Kemerin bulunduğu noktanın üst kısmına koyu renk uygulanmalıdır.

Burun köprüsünün başladığı yeri aydınlatarak burnun aynı mesafede olmasına dikkat edin.

Burun kemerinin başladığı yerde ten renginizden iki ton daha koyu bir renk seçmeli ve makyaj malzemesini yavaş yavaş kemerin başladığı noktanın tepesine uygulamalısınız. Uygulayacağınız makyaj malzemesi allık olabilir veya yüzünüzü yumuşatan başka makyaj malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Genel olarak kemerli burnu olanlar ışıkta olduklarında daha belirgin hale gelirler. Bu nedenle hafif koyu tonlar seçerek burnunuzdaki kemer görünümünü en aza indirebilirsiniz. Diğer bir şekil ise burun köprüsünün başladığı oyuk noktadır.

Makyaj malzemesini o çukur alana çok açık bir renk tonu seçerek uygulamalısınız. Pudralar yardımıyla burnunuzun çukur kısmını aydınlatabilirsiniz. Bu nedenle burnunuz hem normal hem de ışık altında kavisli görünmeyecektir.

Uzun Burun Makyajı Nasıl Yapılır?

Uzun bir burnu kısa göstermek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Bu yöntemde seçmiş olduğunuz makyaj tonları koyu renk olmamalıdır. Her seferinde kullandığınız makyaj gölgesinden daha koyu bir ton kullanmalısınız. Bunun nedeni ise aksi halde yapacağınız makyajın tam tersi etki yaparak burnunuzu olduğundan daha büyük göstermesidir.

Kavisli Bir Burun Makyajı Nasıl Yapılır?

Cildimizden iki ton daha koyu olan pudrayı burun kıvrımının karşı tarafına yani kavisli tarafı düzeltmek için eğri tarafın olduğu bölgeye uygulamalısınız. Burnun kalan kısmı tamamen gölgelenmelidir. Makyaj iyi beslenmelidir. Aynı şekilde burun arkasına da aynı işlem uygulanmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu