Sağlık

Doğal Antibiyotik Olan Besinler Hangileridir?

Doğal Antibiyotik Olan Besinler Hangileridir? Doğal antibiyotikler hangileri sorusu günlük hayatınızın en önemli sorularından biri haline gelebilir. İlaçlara başvurmadan önce hayatınızda doğal ürünlere öncelik vermeniz önerilir.

Doğal Antibiyotik Olan Besinler Hangileridir? Doğal antibiyotikler ilaçlara olan ihtiyacı azaltan ürünleri barındırmaktadır. Mutfaklarınızda sürekli bulundurmakta fayda olan yiyecekleri alışkanlık haline getirebilirsiniz.

1-Dereotu Kullanın

İdrara çıkarmasıyla bilinen dereotu en güzel doğal antibiyotik türleri arasındadır. Çiğ halde, çay şeklinde tüketilebilir.

2-Günde 2 Fincan Yeşil Çay

Yeşil çay, metabolizmanıza hızlandırıcı ve güçlendirici antibiyotik etkisi yapmaktadır. İltihaplanma olasılıklarını azalttığı bilinmektedir.

3-Salatalara Sumak Ekleyin

İltihaplanma engelleyen sumak, bağırsaklara faydalı baharat olarak mutlaka salatalarda düzenli olarak kullanılmalıdır.

4-Nohutlu Zerdeçal Salatası

Nohut ve zerdeçal salatası doğal antibiyotik tarifleri arasındadır. Bu salata hem doyurucu hem de son derece besleyici olacaktır. İçerisine dilediğiniz eklemeleri yapabilirsiniz.

5-Ballı Turp

Antibiyotik şurup niteliği olan ballı turp özellikle solunum yolu iltihabına çok iyi gelmektedir. Enfeksiyonu kısa zamanda engellemesi açısından değerlendirilebilir.

6-Doğal Sıkım Nar Suyu

Narı doğal yöntemlerle sıkarak tükettiğinizde anında vücudunuzda canlanma hissedersiniz. Hastalık dönemlerinizde vücudunuzu bakterilerden kolayca uzaklaştırmanız olasıdır.

7-Kapsaisin İçeren Kırmızı Biber

Kırmızıbiberde kapsaisin maddesi vardır ve zararlı bakterilere karşı etkili bir direnç sağlayacaktır. Çiğ olarak ya da baharat halinde alabilirsiniz.

8-İlaçlar Kadar Güçlü Kefir

Kefir tüketimi antibiyotik ilaç yerine geçen doğal gıdalar demektir.  Bağırsak sisteminize kalıcı katkıları olan bu gıdayı düzenli olarak tüketmeniz önerilir.

9-Sarımsak & Soğan Tüketimi

Sarımsak ve soğan içerisinde iltihabı azaltıcı doğal maddeler oldukça fazladır.  Bağışıklık sistemini güçlendiren bu besin maddelerini akşam saatlerinde alabilirsiniz.

10-Düzenli Maydanoz Tüketimi

Antioksidan yönünden güçlü bitkiler antibiyotik etkisi de çok olanlar arasındadır. Maydanoz tüketimiyle vücudunuza önemli katkılar sağlarsınız.

11-Virüslerin Yayılmasını Engelleyen Limon

Limonla virüslerin engellenmesini kolayca sağlayabilirsiniz. C vitamini ve antioksidan etkilerle ideal bir meyve olan limonu hayatınızdan çıkarmamalısınız.

12-Günde Bir Kaşık Organik Bal

Sabahları 1 yemek kaşığı bal yemek, bağışıklık sağlayan etkilerdendir. İltihaplara karşı direnç geliştirerek antibiyotik etki sağlarsınız.

13-Elma Sirkesi

Doğal antibiyotikler hangileri sorusu elma sirkesiyle doğrudan anılabilmektedir. Elma sirkesinde vücudu otomatik olarak zararlı maddelerden arındıran içerikler vardır. İltihaplı hastalıklar geçirirken bir bardağın yarısına su ve bir iki kaşık sirke ekleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu