Güzellik

Kesenin Cilt Bakımına Etkisi ve Püf Noktaları Nelerdir?

Kesenin Cilt Bakımına Etkisi ve Püf Noktaları Nelerdir? Hayatın yorucu etkilerinden kurtulmak ve cilt ferahlığı için derinlemesine temizlik sağlamanın yolu peelingden geçmektedir. Ciltteki ölü deriden kurtulmak ve tertemiz bir cilde sahip olabilmek için hafta bir kez mutlaka kese yapılmalıdır. Peki kesenin cilde etkisi nedir, nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir? İşte merak edilen her şey yazımızda..

Kesenin Cilt Bakımına Etkisi ve Püf Noktaları Nelerdir? Günlük kısa duşlar ile bu kadar ferahlama etkisi sağlamak oldukça zordur. Hafta arasında birkaç defa yapılan sıcak banyo keyfi ile ihtiyacınız olan temizlik ve cilt canlılığı için kesenin önemi oldukça büyüktür.  Kesenin cilt bakımına etkisi tartışılmaz bir konudur. Eski tarihlerden bu yana güzellik ve derinlemesine temizlik için kese yapımı önemli bir banyo keyfidir. Bazılarının kese için mutlaka hamamlara gidilmesi gerektiğine inanması, yanlış bir kanıdır. Aynı etkiyi evinizin rahatlığında da sağlayabilirsiniz.

Kesenin Püf Noktaları Nelerdir?

Kese yapının etkili olması için bazı püf noktaları bulunur. Özellikle farklı dokumalardan yapılan keselerin kullanımlarına dikkat edilmelidir. İlk olarak kese ne zaman yapılmalı sorusuna cevap vermek gerekirse, haftada bir defa yapılması en ideal olanıdır. Daha sık yapılması cilde zarar verebilir. Özellikle de çocuklarda haftada birden fazla asla yapılmamalıdır. Kese yapılırken, fazla bastırılmamalı ve dairesel hareketler ile tatbik edilmelidir. Yüz gibi hassas alanlarda, ileri geri hafif hareketler ile yapılması daha uygundur. Keseden önce vücudu iyice yıkamalı ve kese ıslak vücuda uygulamalıdır. Etkilerini uygulama anında görmeniz sizi şaşırtmasın. Sabun bazlı peeling ürünlerinde bu gibi bir etkiyi göremezsiniz. Kesenin etkisi oldukça kesindir. Ölü derilerinizin döküldüğünü hemen fark edeceksiniz.

Keseden Sonra Ne Yapılmalı?

Kese işleminin sonunda cildin artıklarından arındırılması için bol su ile yıkanması gerekir. Aşırı sıcak ve soğuk su, hassaslaşan cildinizde acı hissetmenize sebep olabilir. Keseden sonra açılan gözenekler daha hassas bir hal alır. Kesenin cilt bakımına etkisi cildinizdeki yumuşaklık ve canlılık ile kendisini kurulandıktan sonra, daha iyi şekilde gösterecektir. Vücudunuza nemlendirici uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur. Kesenin de iyice yıkanarak bakteri üremesini engellemek amacıyla temizlenmesi ve kurutularak saklanması gerektiği de, unutulmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu