Diyet

Kilo Vermek İsteyenler Hangi Besinleri Sık Tüketmeli?

Kilo Vermek İsteyenler Hangi Besinleri Sık Tüketmeli? Kilo vermek isteyenlerin sıklıkla tüketmesi gereken besinler tok tutan, kalorisi düşük, sağlıklı yiyeceklerden oluşur.

Kilo Vermek İsteyenler Hangi Besinleri Sık Tüketmeli? Avokado, yulaf, yoğurt, bakliyat, greyfurt, ceviz, fındık, brokoli, armut, elma, keçi peyniri gibi ürünler muhakkak tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer alır. Aynı zamanda diyet sürecinde bol su, sıvı tüketmeniz gerekir.

Evde En Hızlı Nasıl Kilo Verilir

Evde hızlı kilo vermek için sağlıklı sebze ve meyvelerin yanı sıra günde en az iki buçuk- üç litre su tüketmeniz gerekir. Kilo vermek için kesinlikle sağlıklı, organik gıdalara yönelmeniz sağlıklı kilo verdiren diyet programlarını uygulamanız gerekir. Çeşitli spor aktivitelerini yaparak ta kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bol su tüketmek, bol egzersiz, hareket yapma, yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durma gibi faaliyetler de evde rahatlıkla kilo vermenize yardım eden önemli etkenler arasında yer alır. Beslenme, diyet uzmanları tarafından açıklanan kilo vermeye yardımcı olan vitamin deposu besin gruplarından bazıları şunlardır: Yumurta, yulaf ezmesi, az yağlı etler, tatlı patates, kuru baklagiller, yeşil yapraklı ve kükürtlü sebzeler, ananas, elma ve portakal, yoğurt, karabuğday, kinoa bulgur.

Yukarıda belirtilen kilo vermek isteyenlerin sıklıkla tüketmesi gereken besinler sağlıklı olduğu kadar midenizde az yer kaplayarak uzun süre doygunluk hissi sağlar. Posa ve protein miktarı yüksek olan besinlerin hacmi ve içerisindeki su miktarı da doygunluk hissinin oluşmasında oldukça etkilidir. Tokluk sağlayarak kilo vermeye yardımcı olan besinler sayesinde kısa sürede kilo vererek daha fit, bakımlı, estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kilo Vermede Zorlananlar Diyette Hangi Besinleri Tüketebilir

Kilo vermekte zorlananlar diyette şu besinleri tüketebilir: bol salata, çavdar ya da tam buğday ekmeği, közlenmiş sebzeler. Bu yiyecekler sizi tok tutarak uzun süre aç kalmanızı önleyecektir. Muhakkak bir et grubu, yumurta, peynir ve haftanın belirli günlerinde kuru baklagil tüketmeniz gerekir. Yeterli miktarda uyumadığınızda da strese girersiniz. Vücudunuz kortizol salgılamaya başlar. İnsülin salgısı arttıkça vücudunuz kısa sürede yağlanacaktır. Bu yüzden stresten uzak durarak vücut sağlığınızı olumlu yönde etkileyen, eğlendiren aktivitelere katılmanız tavsiye edilir. Çay ve kahvenin suyun yerine geçmediğini unutmamalısınız. Çay ve kahveyi ayrı değerlendirerek ideal ölçüde tüketmeniz önerilir. Kilo vermek isteyenlerin sıklıkla tüketmesi gereken besinler, çay ve kahvenin, ölçülü miktarlarda tüketilmesi gerekir. Çay ve kahveyi çok fazla tüketip su içmeyen kişiler su tüketimine ayrıca özen göstererek günde en az iki buçuk litre su içmelidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu