Burçlar

Koç Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Koç Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir? Daha çok ateş grubu ve erkeksi değişken yapılara sahip özelliği ile koç burcu farklı bir grupta yer alır. Koç burcunun yönetici gezegeni marstır. Pek çok özelliklerinden sadece bir kaçı olan hırslı ve sabırlı yapıları ile tanınırlar.

Koç Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir? Koç burçları ne istediklerini bilen ve o iş peşinde koşan bir burçtur. Kısacası istediklerini almadan o işten vazgeçmezler.

Koç Burcu Fiziksel Özellikleri

Koç burçları fiziksel özellik olarak çok belirgin bir özelliğe sahip burçlardır. Özellikle bu grup bireylerin boyları oldukça uzun ve beyaz tenli oldukları da bilinmektedir. Bazı koçlar ise sinirli ve fevri yapılara sahiptir. Fakat genel olarak merhametli ve şefkatli yapıları ile bilinirler. Kızlarda özellikleri arasında uzun boy, kumral saç yuvarlak yüz hatları ve güzel bir burun bulunmaktadır. Bireylerin büyük çoğunluğunun saçları uzun ve dalgalıdır. Aynı zamanda bakımlıdır. Özellikle koç burcu bireylerinin sevdikleri renkler arasında lacivert ve ateş kırmızısı yer almaktadır.

Koç Burcu Kişisel Özellikleri

Koç burçları kişisel özellikleri bakımından sinirli yapıları ile bilinir. Çabuk sinirlenen ve agresif bir burçtur. Koçları sakinleştirmek o kadar kolay olmayabilir. Hele ki haksızlığı uğramaları imkansız gibi bir şeydir. Aileleri ve arkadaş çevreleri tarafından gözü kara bir burç olarak bilinir. Ne istediklerini bilen koçlar istediklerini alana kadar işin peşini bırakmazlar. Koç burçlarının yaygın ve uğurlu taşları ise ameist, yakut ve pırlantadır.

Marsın dünya üzerindeki çekiminden dolayı da koç burcunun en uğurlu rakamı 9 olarak bilinir. 9 rakamı koç burçlarına her zaman uğur getirmektedir. Bunun yanında koç burçları arkadaş çevrelerine oldukça düşkündür. Arkadaşları olmadan neredeyse hareket etmeleri zordur. Arkadaş çevrelerinde de oldukça sadık ve güvenilir bir burçtur. Koçlar ailesinden veya arkadaş çevresinden birine zarar geldiği zaman hiç olmadığı kadar öfkelenir ve sonuna kadar bu durumla mücadele eder. Koç burçlarının zayıf özellikleri arasında ise çabuk sinirlenmeleri ve fevri hareketleri ye alır. Koçların diğer özellikleri ise okul hayatlarında potansiyellerinin farkında olmamalarıdır. Daha çok bu konuda kendilerini eksik görürler diyebiliriz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu