Güzellik

Örümcek Ağı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Örümcek Ağı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır? Örümcek ağı estetiği yaşlılığın izleri silmek için kullanılan estetik tekniklerinden bir tanesidir. Bizde bu yazımızda örümcek ağı uygulaması ile ilgili merak edilenleri ele aldık.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır? V lift adı ile de bilinen bu yöntem yüzü doğal bir şekilde gerdirerek yüzün daha gergin ve genç görünmesini sağlar. Özellikle de sarkan çene ve yanak dokusunu toparlamak için ideal bir yöntemdir. Cilt altından ameliyat ipleri ile cildin gerildiği bu yöntem yaklaşık 2 yıl boyunca etkisini korumaktadır.

Örümcek Ağı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Örümcek ağı estetiği ameliyatsız bir yüz gerdirme işlemidir. Bu işlemde uygun ipler iğne ile cildin hemen altındaki tabakaya yerleştirilir. Cilt altına yerleştirilen bu tırtıklı poliproplen ya da intradermal ipler sayesinde derinin üst tabakasının kas dokusuna daha sıkı tutunması sağlanır. Bu sayede daha gergin bir cilt görünümü ortaya çıkar.

Örümcek ağı uygulamasıyla cilt altına yerleştirilen ipler azalan kolajenin yerine yenisinin üretilmesini de teşvik eder. Kolajenin azlığı ciltteki kırışıklıkların ve sarkmaların temel nedenidir. Yüze adeta bir örümcek ağı gibi yerleştirilen bu ipler sayesinde vücudun kolajen üretimi de desteklenmiş olur. İplerin sağladığı bu kolajen üretimi lifting etkisi ile de birleşerek cilde genç bir görünüm verir.

Örümcek Ağı Tekniği Kimlere Yapılır?

Bu teknik genellikle cildi çok fazla deforme olmamış 35 – 60 yaş arası kişilere uygulanabilir. Yüzdeki sarkmaların yoğunluğuna göre bu işlemin yapılıp yapılamayacağına karar verilir. Cildi elastikiyetini fazlasıyla kaybetmiş ve deforme olmuş ciltlerde örümcek ağı tekniği yerine ameliyat ile yüz germe teknikleri daha faydalı olacaktır.

Örümcek Ağı Kalıcı Mı?

Örümcek ağı estetiği yapıldıktan sonra yüzde hafif kızarıklıklar ve morluklar dışında bir iz oluşmaz. İşlemin hemen sonrasında günlük hayata dönmek mümkündür. Ancak 3 hafta gibi bir süre fazla mimik yapmamaya ve yüz üstü yatmamaya özen göstermek gerekir. İşlemin kalıcılığı ise kişiden kişiye göre değişir. Kalıcılık derecesi yaş, elastikiyet kaybı, genetik, işlemin yapıldığı bölge gibi birçok faktöre bağlıdır. Genel olarak işlemin kalıcılığı 2 ile 4 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Yüze Örümcek Ağı Fiyatı

Yüze örümcek ağı fiyatı merkezden merkeze ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Yapılan işlemin nerede yapıldığı, işlem boyunca kaç adet ip kullanıldığı, işlemi yapan doktor gibi birçok faktör fiyatı etkileyecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu