Güzellik

Piezo Burun Cerrahisi Nedir? Hastalara Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Piezo burun cerrahisi bir burun estetiğidir. Bu cerrahi yöntem ile burun yeniden şekillendirilmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte piezo burun estetiği oldukça yaygındır.

Piezo burun cerrahisi nedir? sorusunu burun estetiği olacak çoğu kişi merak ediliyor ve internetten bununla ilgili araştırmalarda bulunuyor. Bu operasyon ile buruna yeniden şekil veriliyor. Burunda bulunan yumuşak dokular, damarlar ve sinirler herhangi bir zarara uğramıyor. Burun bu şekilde yeniden şekil alıyor. Bu operasyonu sadece estetik cerrahiler yapmaktadır. Bazı hastalar zorunlu bazıları ise isteğe bağlı olarak bu operasyonu olabilir. Piezo burun estetiği için yapılan operasyonda süresi kısalıyor. Çünkü burun kemiği kırılmadan burun yeniden şekil veriliyor. Bu durumda en önemli unsur ses dalgalarıdır. Ses dalgaları, burun kemiği için yapılan her işlemde dokulara zarar vermeyen bir tedavi türüdür. Bu teknik ile yaş kısıtlaması olmadığı için herkes olabilmektedir.

Piezo burun cerrahisinde burun kemiği kırılmıyor. Burun şekillenmesi için kullanılan ses dalgaları burun dokusuna zarar vermiyor. Bu sayede piezo burun estetiği olan kişiler de şişkinlik ya da morluk daha az görülür. Piezoestetik avantajı oldukça fazladır. Özellikle hasta ertesi ikinci gün normal yaşamına sorunsuz şekilde devam edebilir.

Piezo Burun Cerrahisinin Hastalara Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Burun estetiğini burun şeklinden memnun olmayan ya da zorunlu olarak operasyon geçirmek isteyen kişiler olmaktadır. Günümüzde sıkça tercih edilen operasyonlardan biri burun estetiğidir. Burnuna darbe alan kişiler piezo burun cerrahisini istediği zaman olabilme imkanına sahip. Piezo burun estetiği tekniği ile buruna elektrik akımı ile ses dalgaları veriliyor. Bu sayede burun kemiği kırılmadan istenilen şekil verilmektedir. Aynı zamanda yapılan operasyon sonrası şişlikler ya da morluklar daha az oluyor.

  • Piezo burun estetiği olan kişiler de iyileşme süreci daha hızlıdır.
  • Şişkinlik ve morluk daha az görülmektedir.
  • Piezo burun operasyonu olan kişiler hızlı bir şekilde iyileştiği için günlük hayata hızla dönebilirsiniz.
  • Operasyon sırasında burun dokusuna hiçbir şekilde zarar gelmiyor.
  • İstenilen şekil daha kolay verilebiliyor.
  • Piezo estetik sonrası komplikasyon görülme olasılığı daha azdır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu