Dekorasyon

Rustik Ev Dekorasyonu

Son dönemlerde Rustik dekorasyon yeniden gündeme gelmeyi başarmıştır. Bunun nedenlerinden bir tanesi insanların doğallığa geri dönme isteğidir. Kendimizi çok daha konforlu şekilde hissetmek için modern dekorlar tercih edilse de bu yıl ev dekorasyonlarını doğaya dönüş yeniden başlamaktadır.

Dekorasyon İçin Neler Gereklidir?

  • Evinizi dekore etmeniz sırasında mümkün olduğunca doğal ve az işlenmiş malzemeler kullanmaya özel göstermelisiniz.
  • Ahşap ya da keten gibi doğal kumaşlar en büyük kolaylığı sizlere sunmaktadır. Görünümü daha da güçlendirmek isterseniz, eşyaları antika mobilyacılardan satın alabilirsiniz. Eski eşyaları hafif tamir edebilir ve evinizde yeniden kullanabilirsiniz.
  • Eski eşya sevmeyen kişiler ise sade mobilyalar tercih edebilir.
  • Eskimiş duruma gelen ahşap eşyalar, rengi hafifçe kaçmaya başlamış halılar, boyası dökülen metal eşyalar rus dekorasyonunun temel unsurları arasındadır.
  • Evin duvarlarına ve tavanlarına da dikkat etmeniz gerekir. Ahşap sütunlar ve tavanda yer alan laminen yerine ağaç parkeler, taş ya da sıvalı gibi görünecek olan duvarlar dekoratif katkı sunmaktadır.
  • Kusursuz manzaradan uzak durmanız gerekir. Ev içerisinde sizin tarafınızdan oluşturulan, düzensizlik hüküm sürmelidir. Hafif bir depo görüntüsü ya da açık raflar Rustik dekorasyon için ideal uygulamalar arasındadır.
  • Rustik stilini seven, ancak evini bu tarzda dekor yapmak istemeyenler mutfak, banyo ya da yatak odasını bu tarzda dekor yapabilir.
  • Mutfak Seçimi

Evin belki de en fazla zaman geçirilen bölgelerinden bir tanesi olan mutfağın samimi ve çekici bir havaya sahip olmalıdır. Bu havayı kolayca yaratabilen rustik detayları yakalamak için pahalı mobilyalar satın almanız gerekmemektedir. Antika eşya satan yerlerde bu tarz ürünler yer almaktadır. Ahşap ve doğal taşlar, rustik mutfak dekorasyonunda devamlı olarak kullanılmaktadır Ahşap dolaplarla beraber tavan kısmında ahşap malzemenin kullanılması rustik mutfak dekorasyonunun bir parçasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu