Diyet

Ayran Detoks Çorba Kürü İle Diyet Nasıl Yapılır

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için yeni bir yöntem olarak bulunan ayran detoks çorbası diyeti yapanlar iki gün içerisinde 2 kilo verdiklerini açıklamıştır. Uzaktan bakınca kolay bir diyet gibi gözüküyor. Peki, ayran detoks çorba kürü ile diyet nasıl yapılır? Zayıflamak sağlıklı kilo vermek için özel bir uygulama olarak bulunan ayran detoks çorbasını buradan görebilirsiniz.

Ayran Detoks Kürü Nasıl Yapılır?

  • Yaklaşık 500- 600gr yağsız yoğurt
  • Yaklaşık 4 yemek kaşığı haşlanmış nohut
  • Yaklaşık 4 yemek kaşığı haşlanmış buğday
  • Yaklaşık 3 yemek kaşığı yeşil mercimek
  • Yaklaşık 2 adet salatalık rendesi

Fazla malzeme kullanmadan ayran detoks çorbası yapmak son derece kolaydır. Üst tarafta verilen ölçüler günlük olarak yer almaktadır. Bu çorbayı günlük şekilde yapmalısınız. Geceden suya koymuş olduğunuz bakliyatları haşlayarak işinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Nohut ve mercimeği düdüklü içerisine koyabilirsiniz. Yağsız şekilde bulunan yoğurdun içerisinde buğday, mercimek ve nohutu ekliyorsunuz. Ayran kıvamında olabilmesi için yeteri kadar su koymanız gerekir. İsteğe göre salatalık rendeleyebilirsiniz. Bu çorbanın içerisine tuz koymuyorsunuz.

Kahvaltının hemen ardından iki saat sonra başlayarak aralıklarla akşam 8’de kadar bir kase çorba tüketiyorsunuz. Çorba aralıklarla gün boyu tüketilmesinden dolayı aç kalma olasılığınız ortadan tamamen kalkmaktadır. Bu diyet az kilo vermek isteyen kişiler tarafından ayda bir kere uygulanabilir. Daha fazla kilo problemi olanlar ay içerisinde iki kez bu uygulamayı tekrar edebilir.  Ayda bir ya da iki defa 2 günlük ayran detoks diyeti kilo verdirmektedir. Diyetinizi yapamadan önce sigara ve alkolü bırakmanız tavsiye edilir. Bununla beraber ayran detoks diyeti ile zayıflayanlar arasına girmek isterseniz şekerden uzak durmalısınız. Diyet esnasında kafeinde almamanız önerilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu