Sağlık

Sağlık Hakkındaki Pratik Bilgiler 

Sağlık Hakkındaki Pratik Bilgiler 

1- Parmağınıza kıymık batarsa o zarar görmüş yere ,iyice olgunlaşmış bir muzu sürün ve bandajlayın. Bunu nedeni ise muzun içindeki enzimlerin yabancı maddenin dışarı çıkmasını kolaylaştıracaktır.

2- Burnunuz tıkalıysa bir kaba ılık bir su koyun bu ılık suyun içine bir miktar tuz koyun ve bu tuzlu su karışımından bir damlayı burnumuza hafifçe damlatın ve hafifçe burnunuzu çekip bırakın. Tuzlusu burundaki damarları rahatlatacak.Burnunuz açıldıktan sonrada rahtça nefes alabileceksiniz.

3- Ayaklarınız kokuyorsa ayaklarınızı talk pudrasıyla ovun ve sonra kurutun temiz çorabınızı giyin.Bu bir süreliğine ayamızın terlemesini ve bunun sonucunda koku oluşmasını engelleyecek.

4- Cildinizde siyah noktalar görüyorsanız bu problem susuzluktan veya kan şekerinizin düşmesinden dolayı oluşmuş olabilir.Bu yüzden hemen bir bardak dolusu suyu içip bol meyve tüketin.

5- Nefesiniz kötü kokuyorsa ağız kokusunun sebebi çoğunlukla susuzluktur.Böyle bir durumla karşılaştığımız da hemen iki bardak su içip ,maydanoz yiyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu