Diyet

Sıvı Diyeti ile Kilo Vermenin Sağlığa Etkileri Nelerdir?

Sıvı Diyeti ile Kilo Vermenin Sağlığa Etkileri Nelerdir? Fazla kilolarından Kurtulmak isteyen insanların ilk tercih ettiği kaynak internet olmaktadır. Şok bir şekilde diyet gerçekleştirerek kilolarından kurtulmayı düşünenlerin büyük oranı, internet ortamında karşılaştığı diyetler sonrasında hüsran yaşamaktadır.

Sıvı Diyeti ile Kilo Vermenin Sağlığa Etkileri Nelerdir? Her insan sağlığını hem de yaşam kalitesini yerle bir eden öneriler, internet sayfalarında boy göstermektedir. İnsanlar içinde bulundukları sağlıksız durumun ne kadar sürede oluştuğunu görmezlikten gelerek, istedikleri sonucu hemen elde etme gibi bir yanılgı içerisinde bulunmaktadır.

Kilolardan Şok Bir Şekilde Aniden Kurtulma

İnternet ortamı, bir haftada yirmi kilo gibi abartılı rakamlar da kilo kaybı oluşturan ifadeler bulunmaktadır. Oysa gerçek ile bunun uzaktan yakından alakası yoktur. Zira bir insanın sağlıklı bir şekilde bir hafta boyunca vereceği en fazla kilo, bir kilogramı geçmemektedir. Özellikle uzmanların şok diyet olarak ifade edilen yöntemlere insanların yönelmeleri konusunda uyarıları bulunmaktadır.

Sıvı diyeti de, belli oranlarda kalorinin metabolizmaya alınması ile gerçekleştirilebilmektedir. Bir ay boyunca sıkı bir şekilde uygulanan sıvı diyeti, yirmi kiloya varan kilo verme sonuçları gösterebildiği iddia edilmektedir. Bu noktada İnsanların karşısına bir dizi uygulamalar konulmaktadır.

Sabah Kahvaltısı Öğünü Olarak

  • Bir bardak limonlu su,
  • Bir bardak portakal suyu,
  • Bir tane ceviz.

Ara Öğün Olarak

  • Bir bardak şekersiz süt,
  • Sınırsız limonlu su.

Öğle Yemeği Öğünü Olarak

  • Sınırsız çorba,
  • Sınırsız tuzsuz ayran.

Ara Öğün Olarak

  • Sınırsız meyve suyu.

Akşam Yemeği Öğünü Olarak

  • Yarım paket light labne,
  • Soda yahut ta istenildiği kadar meyve suyu.

İnternet ortamında sıvı ile diyet konusunda yer alan bu program, metabolizmanın ihtiyacı olan ve günlük alması gereken miktarları bulunan hem vitamin hem mineral hem enerji hem de lif gibi kaynakların her geçen gün azalmasına neden olacağı anlamına gelmektedir. Bu da insanların sağlığının bozulması ve rahatsızlıkların ortaya çıkması demek olmaktadır. Böyle bir diyet yapıldığında, insanların bağışıklık sistemleri zayıflama göstermektedir.

Diyet yüzünden depresyona girme eğilimleri artan insanların beyin fonksiyonlarının yetersizliği sonucu ortaya çıkmaktadır. Kan şeker dengesinin bozulması ile demir eksikliğinin hat safhalarda seyretmesi, sorunlar yumağı olarak görülmektedir. Hem cilt hem saç hem de tırnaklar üstünde oluşan deformasyon, bu diyeti uygulayanlar da ilk görülecek sorunların başını çekmektedir. Karaciğer ile böbrek rahatsızlıkları da ciddi boyutlarda seyredecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu