Dekorasyon

Yaza Özel Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir?

Yaza Özel Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir? Güneş ışınları, ilkbahar mevsiminde yaşam alanını daha fazla ziyaret etmektedir. Dolayısıyla kışın kasvetli havasını bitirmektedir. Günlerin uzaması ile beraber yaşam alanının daha fazla aydınlanması, puslu havayı dağıtmaktadır. Kullanılan hafif özellikleri pamuk yahut da keten kumaşların seçimi, odayı daha da rahatlatmaktadır. Bu tip kumaş özellikli perdelerin tercihi de, yaşam alanına daha bir hava katmaktadır.

Yaza Özel Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir? Halı ile nevresim ve battaniye seçimini, masa örtüsü gibi tekstil ürünlerinin pastel tonlarında olması takip etmektedir ve bu da aydınlığın içerde yerleşmesini sağlamaktadır. Büyük boy aynalarının mekanlara yerleştirilmesi sayesinde yaşam alanı içerisinde ışığın bolca yansıtılması bile temin edile bilmektedir. Işığı yansıtmasının yanında boy aynası, yaşam alanını geniş de göstermektedir.

Yeni Kombin Ortaya Çıkarmak

Değişiklik insanlara her zaman iyi gelmektedir. Bazen eşyaların yerlerini değiştirmek ve yeni kombinler ortaya koymak, değişikliği insan ruhuna yansıması olarak gösterilmektedir. İlham kaynağı olarak esinlenilecek değişiklikler, bazen salondaki abajurun yatak odasına yönlendirilmesi ile ortaya çıkabilmektedir. Yemek masasının yerinin cam kenarına alınması, cam kenarında bulunan oturma gurubunun da duvar kenarlarında konuşlandırılması, ortamı hareketlendirecek değişkenler arasında yer alabilmektedir. Tekli koltuk kullanılan antrenin boşaltılması ve fiskos masası ile sade bir havaya büründürülmesi, hareketliliğe hareket katılabilmektedir. Yaşam alanı içerisinde kullanılan tablo ile aynaların yerlerinin değiştirilmesi bile ortama farklılık katabilmektedir.

Yaşam Alanında Tazelik Oluşturmak

İnsanlar çoğu zaman çok fazla şey yapmak istemektedir. Yapılan çok fazla işlem de, birbirleri ile uyumlu olmadığından hiçbir şey fark ettirmemektedir ve başarılı olmamaktadır. Bazen etkili ancak küçük değişiklikler ile başarı elde edilebilmektedir. Küçük bir puf yerleştirilen oda ile gösterişli özelliğe sahip bulunan lambaderin yaşam alanına kattığı hava, alan içerisinde tazeliği oluşturabilmektedir. Şık desene sahip halının tazelik oluşturan bir dekorasyon ortaya koymada yardımcı olması değerlendirilebilmektedir. Hafif özellikli pastel renkli desene sahip kırlentler ile kanepelerin dokularındaki tazelik, yaşam alanını canlandırabilmektedir. Nevresimlerin desenlerindeki taze görünüm, yatak odasının farklı görünmesini sağlayabilmektedir. Yemek masası üstünü süsleyen tüm araç ve gereçlerin, yenilen yemeği küçük bir kutlamaya dönüştürdüğü bile görülebilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu