Sağlık

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

 

Tırnak mantarı, tırnaklarda şekil bozukluğu ve renk değişikliği ile beliren tedavisi zor bir hastalıktır. Öncelikle bir hekime başvurmanız ve yanında da bitkisel desteklerden faydalanmanız iyi bir karar olacaktır.
Tırnak mantarında akla ilk gelen yağlardan biri çay ağacı yağıdır ve oldukça da etkilidir. Antiseptik özelliği olan çay ağacı yağı ile olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Çay ağacı yağı ( 3 damla )
Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı )
Uygulanışı: İki yağı karıştırarak bir pamuk yardımı ile tırnak mantarı olan bölgeye uygulayınız. 10 dakika tırnak mantarının üzerinde bekletiniz. Ardından temiz bir diş fırçasıyla tırnak mantarı olan bölgeyi fırçalayınız.

Ayak tırnak mantarında bakteri ve mantarların giderilmesi için sirke çokça kullanılır. Mantarın daha fazla yayılmasını önleyen elma sirkesi asidik içeriği ile mantar tedavisinde çokça kullanılabilir.

Elma sirkesi ( 1 yemek kaşığı )
Su ( 1 yemek kaşığı )
Uygulanışı: Su ve elma sirkesini iyice karıştırıp tırnak mantarı olan alana sürünüz ve gazlı bezle hafif şekilde o bölgeyi sarıp yarım saat bekleyiniz. Ardından da ayaklarınızdaki nemi havluyla iyice alarak pamuklu bir çorap giyiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu