Güzellik

Vajina Daraltma Operasyonu Sonrası Cinsel Yaşam

Vajina Daraltma Operasyonu Sonrası Cinsel Yaşam! Vajina daraltma operasyonu sonrasında cinsel birlikteliğe 3 veya 4 hafta ara verilmelidir. İlk cinsek birliktelikte kişi de hafif bir ağrı ve gerginlik hissi oluşacaktır. Bu ağrı ve gerginlik yaklaşık 1 veya 1.5 ay boyunca hissedilir.

Vajina Daraltma Operasyonu Sonrası Cinsel Yaşam son derece olumlu yöndedir. Çiftlerin cinsel birlikteliklerinde daha fazla haz alması amaçlanır. Aynı zamanda birkaç kez doğum yapmış kadınlar vajina deformasyon nedeni ile daraltma operasyonu olabilir. Günümüzde evli kadınların bir kısmı vajina daraltma operasyonu olarak olumlu sonuçlar elde ediyor. Fakat operasyon sonrası kişinin dinlenmesi, ağır spor yapması veya sakıncalı hareketler yapmaması gerekir. Bunun yanı sıra doktorun önerdiği bir ilaç var ise düzenli içilmelidir. Vajina daraltma operasyonu kısa sürmekte ve kişi ertesi gün normal hayatına devam edebilmektir. Ancak belirttiğimiz gibi 3-4 hafta cinsel birliktelikten uzak durulmalıdır.

Vajina daraltılması sonucu cinsel birlikten daha fazla zevk alınmaktadır. En az 4-6 hafta arasında iyileşme görülmektedir. Bu süreçte cinsel birliktelik sakıncalı olacaktır. Partnerler karşılıklı olarak duruma saygı göstermelidir. Aceleci olmak yerine beklemek en doğrusu olacaktır. Çoğu kadın vajina daraltma operasyonu sonrası neler yağacağını bilemez. Bu süreçte normal yaşamınıza devam etmeli ve kendinizi hasta pozisyonuna sokmamalısınız. Bu operasyon oldukça ufak ve cinsel yaşama haz katacaktır.

Vajina Daraltma Sonrası Cinsel İlişki

Vajina daraltma sonrası cinsel ilişki sakıncalıdır. Aynı zamanda kişi temizliğine dikkat etmelidir. Bu süreçte hijyen son derece önemlidir. Operasyonu geçiren kişi kegel egzersizler yapmalı ve en az 3-4 hafta cinsel ilişkiye girmemelidir. Vajina daraltma sonrası en fazla 3 gün içerisinde normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Dikişler 3 hafta da kendiliğinden düşer. Bu yüzden sürekli olarak doktora gitmenize gerek kalmaz.

Vajina daraltma operasyonu sonrası dikişler düşene kadar pansumanlar düzenli olarak yapılmalıdır. Gün içerisinde 2 kere temiz çamaşır giyilmeli, enfeksiyon nedeni ile hijyene önem verilmeli ve umumi tuvaletlere girilmemelidir. Operasyon sonrası bu unsurlara özellikle dikkat edilmelidir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Neden Yapılır?

Vajina dokuları gevşediği zaman çiftler birbirinden haz alamaz. Bedenin bu bölgesinde zaman içerisinde deformasyon görülebilir. Özellikle birkaç kere normal doğum yapmış bir bayanda vajina deformasyon sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Kişi hem kendini hem de partnerini mutlu etmek için vajina daraltma ameliyatı olabilir. Burada asıl amaç vajinayı daraltarak sıkılaşmasını sağlamaktır. Hem kadın hem de erkeğin daha fazla haz alması bu ameliyata bağlıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu