Güzellik

Yüzyıllar Önce Kullanılan Etkili Güzellik Ve Cilt Bakım Sırları

Yüzyıllar Önce Kullanılan Etkili Güzellik Ve Cilt Bakım Sırları Nelerdir? Güzel olmak için gösterilen çaba yüzyıllardır hatta asırlardır devam eden bir durumdur.

Yüzyıllar Önce Kullanılan Etkili Güzellik Ve Cilt Bakım Sırları Nelerdir?  Şu zamanda olduğu gibi asırlar öncede kadınlar güzellik uğruna birçok çaba sarf ederlerdi. Hatta çiçeklerin renklerinin çıkarılması ile rujlar farlar bile yapılırmış. Tabii ki bir makyaj malzemesi bulmak asırlar önce oldukça zor olduğu için çiçeklerin renklerinden çok bazı besinler ile cilt maskeleri yapılırmış. Biz de sizlere yüzyıllar önce kullanılan bakım sırlarından bu sırlarda kullanılan ürünlerden bahsettik.

Yüzyıllar Önce Sivilceler İçin Kullanılan Maş Fasulyesi

Birçoğumuzun ismini hiç duymadığı bu fasulye yüzyıllar önce kadınlar tarafından sivilceler için kullanılan bir besinmiş. Bu fasulyeleri bir krem kıvamına getirene kadar ezip krem kıvamına geldikten sonra sivilceleriniz üzerine uygularlarmış.

Yüzyıllar Önce Cildi Nemlendirmek İçin Gül Suyu Yöntemi

Şimdiki zamanla kıyaslayınca belki de eski zamanda nemli bir cilde sahip olmak daha zordu. Soğuktan korunup bir de cildi nemli tutmak için kadınlar tabii ki de bir yöntem bulmuşlar. Bu yöntem gül suyu yöntemi. Gül suyunu kullanarak gerek yüz gerekse elleri bile nemlendirmişler.

Yüzyıllar Önce Sağlıklı Bir Cilt İçin Safran Yağı Kullanımı

Safran yağının faydasını yaşadığımız zamanda değil asırlar önce keşfetmişler. Yüzyıllar önce yaşayan kadınlar ciltlerinin daha sağlıklı ve parlak gözükmesi için safran yağını kullanmışlar.

Yüzyıllar Önce Cilt İçin Kullanılan Bal

Aynı gül suyu gibi hem cildi nemlendirmek hem de cildin daha sağlıklı olmasını sağlamak adına birçok kadın bal kullanmış. Balı genelde en çok yanak bölgelerine kullanılırlarmış. Bunun sebebi ise gülümsedikleri zaman elmacık kemiklerinin daha sağlıklı görünmesi içinmiş.

Yüzyıllar Önce Yara İzleri Ve Ölü Derilerden Kurtulmak İçin Kullanılan Deniz Tuzu

Deniz tuzunun cilt üzerinde ölü deriyi atma özelliğini keşfeden kadınlar sürekli deniz tuzu kullanmış. Bir süre sonra ise deniz tuzunun yara izlerini bile geçirdiğini fark edince deniz tuzu yüzyıllar önce yaşayan kadınlar için oldukça önemliymiş.

Yüzyıllar Önce Cildi Temiz Tutmak İçin Kullanılan Nane

Kadınlar ciltlerinin daha temiz daha parlak olması için çeşitli yollar ararken nane yaprağının ferahlatıcı etkisinden esinlenmişler. Bunun sonucu nane yaprağını kaynatıp suyunu yüzlerine sürdükleri zaman ciltlerine iyi geldiğini fark eden kadınlar neredeyse her gün nane yaprağını kullanmış.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu