Dekorasyon

Banyoda Duvar Kâğıdı Dekorasyonu

 

Banyoda Duvar Kâğıdı Dekorasyonu

 

Banyolar, evin en çok nem oluşturan bölümü olmak ile birlikte nemli olan ortamda sonradan soğuyan hava su damlacıkları şeklinde görülebilmektedir duvarlarda. Peki, göz hoş gelen ve oldukça da şirin duran duvar kâğıtlarını banyolar da kullanabilir miyiz?

Banyoda Duvar Kâğıdı Dekorasyonu

Banyolarda özel olarak geliştirilen duvar kâğıtları mevcuttur. Banyonuzun dekorasyonuna uygun duvar kâğıtlarını kullanmak oldukça şık durabilir. Özel olarak geliştirilen duvar kâğıtlarında su geçirmez ve kolaylıkla temizlenebilen duvar kâğıtları mevcuttur. Bu duvar kâğıtları banyolardaoluşan su damlacıklarına karşı, o su damlacıklarını göz görünür bir hal almaktan çıkarır.

Banyoda Duvar Kâğıdı Dekorasyonu

Tabi bu, banyo duvar kâğıtlarının bir özelliği olmak ile beraber kendi özeliklerini de yıllarca devam ettirebilirler. Çok çabuk solma veya kokmaya eden olmazlar.

Banyo duvar kâğıdını seçerken, banyonuzun dekorasyonuna uygun bir model almanızda yarar vardır. Banyo duvar kâğıtları oldukça fiyat konusunda normaldir. Tasarım konusunda d oldukça zengindir banyo duvar kâğıtları

Banyoda Duvar Kâğıdı Dekorasyonu

Banyolarınızda duvar kâğıdı dekorasyonu kullanmak isterseniz dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır;

Lavabo, küvet ve klozet kenarlarına kesinlikle duvar kâğıdı kullanmayınız. Çünkü lavabo kenarlarında sıcak suyun etkisi ile duvar kâğıdının plastik özelliği sorun çıkarabilmektedir.

Duvar kâğıdı temizlerken mümkün mertebe kuru bez ile temizlemenizde yarar vardır.  Buda duvar kâğıdının ömrünü uzatmaktadır.

Eğer banyonuzda sulu ortam çok oluşuyorsa o oluşan sulu ortam kısmından duvara kadar belirli bir miktar fayans dizip daha sonra fayansın üzerinden duvar kâğıdını yapıştırınız. Çünkü fazla olan sulu ortamda yapışkanlık özelliğini kaybetmesine neden olabilmektedir.

Bu şekilde banyo duvar kâğıtlarını kullanarak banyolardaki dekorasyon şeklini değiştirebilir ve yeni farklı bir stil oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu