Dekorasyon

Bebek Odası İçin Dekorasyon İpuçları Nelerdir?

Bebek Odası İçin Dekorasyon İpuçları Nelerdir? Anne ve baba minik bebeklerinin yatak odasını kendileri dekore etmeye karar verdiklerinde, zaten onunla duygusal bağlar kurmaya başlarlar. Ancak işe başlamadan önce, sonucun mükemmel olması için birkaç yönü göz önünde bulundurmalısınız. Peki, bebek odası için dekorasyon ipuçları nelerdir?

Bebek Odası İçin Dekorasyon İpuçları Nelerdir? Bebek odasını dekore etmek anne babaların bebeklerini beklerken yaptıkları en özel işlerden biridir, çünkü yavruların orada büyüdüğünü hayal etmek onları mutlu eder. Ve her çift belirli bir süre sonra odayı hazırlamaya başlasa da, bebek eve geldiğinde her şeyin hazır olması için düzenlemenin gerekli olduğunu unutmamalıyız. Bebek odası için dekorasyon ipuçları nelerdir açıklayalım.

Bebeğin Odasına Karar Verin

Normalde, evdeki odalardan hangisinin bebek odası olacağını belirlemek, ya yatak odalarının sınırlı olması ya da baştan beri buna yönelik olması nedeniyle kolaydır. Ancak, onu seçmek için belirlenen kriterler ne olursa olsun, bebek odası anne-baba yatak odasına yakın olmalıdır.

Bebek Odası Stili

Evin neresinin ufaklığa ait olacağına karar verdikten sonra, ona hangi tarzın verileceğini araştırmaya başlamalısınız: Provence, romantik, klasik, modern, neşeli, vintage, sportif… Tercih edebileceğiniz pek çok farklı stil var. Bu aşamadan sonra bebek odası için temel mobilyalara bakmaya başlayabilirsiniz: beşik, gardırop ve alt değiştirme masası. Bu üç mobilya parçası ile ihtiyaçlarınızı karşılamak için gereken her şeye sahipsiniz. Daha sonra, oyuncaklarını saklamak için bir sandık veya çizmeye başladığında küçük bir masa ve sandalye gibi bebek odası için başka öğeler satın alabilirsiniz.

Duvarların Rengi

Odanın renkleriyle ilgili olarak, bunlar seçilen stile bağlı olacaktır. Klasik bir oda için bej ve beyaz tonları mükemmeldir. Diğer yandan sevinci aktarmayı tercih ediyorsanız daha renkli tonları tercih edebilirsiniz. Romantik yatak odaları bordür ve süslemeleri birleştirecek, sportif tarz daha rahat olacak. Ancak her şeyden önce, bebeğin huzur ve esenliği için duvarlardaki renklere ve desenlere gereksinimi olduğunu unutmayın.

Bebeğin Beşiği

Bebek odası için dekorasyon ipuçları söz konusu olduğunda beşik önemli bir detay. Beşik, içinde saatlerce uyuyacağı için çocuğun iyiliği bakımından çok önemlidir. Bu nedenle, konforlu ve güvenli olmalı ve aralarında maksimum 6,6 cm mesafe bulunan parmaklıklı bir korkuluğu olmalıdır. Korkuluğun şilteden yüksekliğinin en az 60 cm olması gerektiğini unutmayın.

Aydınlatma ve Perdeler

Odayı sarması gereken doğal ışığa ve tavandan gelen geleneksel ışığa ek olarak, daha düşük bir ışık sunan bir lamba dahil edilmelidir. Bu, dinlenme ve rahatlama anlarında kullanım için ideal olacaktır.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu