Güzellik

Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerileri Nelerdir?

Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerileri Nelerdir? Cildiniz yağlı ise çeşitli peeling tarifleri ile derinlemesine temizlenmiş ve ışıltılı bir görünüme kavuşmanız söz konusu olabilecektir.

Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerileri Nelerdir? Bilindiği gibi yağlı ciltlerin bakımı hiç de kolay değildir. Bu cilt tipinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilecek doğru ürünleri bulmak da oldukça zordur. Fakat ev yapımı peeling tarifleri ile yağlı ciltlerin bakımı etkili şekilde yerine getirilebilir. İşte yağlı ciltler için peeling önerileri sizlerle…

Salatalık Peelingi

Salatalık hafif bir sebzedir. Cilt bakımında sıklıkla kullanılmaktadır. Yağı ciltten hızlı bir şekilde uzaklaştırmaya yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak salatalık, cilt gözeneklerini küçültme konusunda da yarar sağlamaktadır. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cildinizin yağsız ve temiz bir görüntü sağladığını fark edeceksiniz. Hazırlanışı da son derece basittir. Bir adet salatalığı rendeleyin ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Soğuk suyla durulayın.

Hindistan Cevizi Peelingi

Yağlı ciltler için peeling önerileri arasında bir diğeri de Hindistan cevizi peelingi olmaktadır. Hindistan cevizi, cildinizde biriken bütün kirler emer. Ayrıca cildinizin en iyi şekilde beslenmesine izin verir. Cildi nemli tutmaya imkan tanıyan Hindistan cevizi, ciltteki yağ üretiminin kontrol altına alınmasını sağlar. Bu peeling için bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile bir çay kaşığı Hindistan cevizi şekerini birleştirin ve cildinize uygulayın. Üç-dört dakika kadar fırçalama yapın. Soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Kahve Peelingi

Yağlı ciltler için peeling tavsiyesi arayanlara en iyi önerilerden biri de kahve peeling. Kahve, cildinizin parlamasını ve optimal düzeyde temizlenmesini sağlayacaktır. Cildinizdeki kan dolaşımını teşvik etmek istiyorsanız kahve peeling deneyebilirsiniz. Antioksidanlar bakımından yoğun olan kahve, cildinizin beslenmesi hususunda da size destek olur. Bunun için kahve telvesini cildinize uygulayın ve hafif şekilde masaj yapın. Beş dakika sonra cildinizi temizleyin.

Yulaf Ezmesi Peelingi

Yulaf ezmesi cilt bakımında sıklıkla tercih edilen materyallerden biri olmaktadır. Bunun en büyük sebebi de yulaf ezmesinin cildi beslemesi ve cilt üzerindeki kirleri yok etmesidir. Yulaf ezmesi peeling sayesinde cildinizdeki aşırı sebum üretiminden kurtulabilirsiniz. Daha iyi bir cilt görünümü için bu peelingi deneyebilirsiniz. Birer yemek kaşığı yulaf ezmesi, yoğurt ve balı karıştırın. Ardından cildinize masaj yapın. On dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu